Çin Çekirge Sürülerinin İstilasına Uğradı!

Çin’in güneybatısında bulunan 10 hektarlık alanda yaşananlar insanları hayrete çevirdi. Burada bulunan 10 hektarlık alan, çekirge sürüleri ile kaplandı.

66011
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in güneybatısında yaşanan çekirge sürüsünün istilası, bölgede panik yaşanmasına neden oldu.

9 İlçede 10 bin 389 Hektarlık Alan Çekirge Sürüsünün İstilasına Uğradı!

Çin’in güneybatısında yer alan Yünnan Eyaleti’nde bulunan Pu’ır ve Şişuangbanna Day Özerk İli’nde yaşanan ve 10 hektarlık alana yayılan çekirge sürüsü istilası, toplamda 9 ilçeyi etki altına aldı. 10 bin 389 hektarlık bu alan, yaşanan çekirge sürüsü istilası ile dünya gündemine oturdu. Çin Xinhua ajansında yer alan habere göre iki il ve 9 ilçeyi etkisi altına alan çekirge sürüsü istilası görenleri hayrete düşürdü.

Hava Sıcaklığının Etkili Olduğu Düşünülüyor

Çin’in güneybatısında görülen ve 10 binden fazla hektarlık alanı etkileyen çekirge sürüsü istilasının, hava sıcaklığı nedeniyle ortaya çıktığı düşünülüyor. Göç halinde bulunan çekirge sürülerinin hava sıcaklığının yükselmesiyle birlikte Çin’in güneybatısında etkili olduğu tahmin ediliyor.

İnsansız Hava Araçlarıyla Çekirge Sürülerine Müdahale Edildi

Hava sıcaklığının yüksekliği ile birlikte bölgeyi akın eden çekirge sürüleri, yerel yetkililer tarafından etkisiz hale getirilmeye çalışıldı. İnsansız hava araçları ile çekirge sürülerine müdahale eden Çinli yetkililer, çekirge sürülerine biyolojik ve kimyasal ilaçlar atıldığını kaydetti. Ayrıca çekirge sürüleri ile mücadele kapsamında bölgeye 80 bin kişilik bir ekip gönderildiği kaydedildi. Sadece bir kilometrekarede 40 ila 80 milyon çekirgenin yer aldığı ve bir günde 35 bin kişilik gıda tükettikleri biliniyor.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!