Çin Şam Büyükelçisi Konuştu

Çin'in Şam Büyükelçisi Aktif Rol Alınması Gerekiyor...

Çin Şam Büyükelçisi Konuştu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şam’da görevli Çin Büyükelçi “Suriye’deki yıkıcı ihtilaflar ardından Çin’in bu ülkenin geleceğinde daha aktif rol oynamasının zamanı geldiğini düşünüyoruz. Suriye’nin yeniden inşa edilmesinde bu ülkenin yasal yöntemiyle işbirliği yaparak her geçen günle daha ciddi katkıda bulunacağımızı düşünüyorum” şeklinde belirtti.

Suriye konusunda sessizliğini sürdüren Çin , Şam Büyükelçisi Şi Tsanzin ile Suriye hakkında ki görüşlerinin parıltısını verdi. Uluslararası alanda Suriye Konusunda Rusya ile birlikte hareket eden Çin , ABD’nin tepkisini çekmemeye çalışıyor . BM güvenlik konseyinde Suriye ile ilgili 7 kritik oylamada Çin Halk Cumhuriyeti genelde çekimser oy kullanarak Rusya-ABD hesaplaşması dışında kalmayı tercih etmişti . Suriye’ye asker harekatı yapmayan Çin , Büyükelçi ile parıltı verdi . Suriye konusunda nasıl bir girişimde bulunacağı merak konusu haline geldi .

Öte yandan diğer ülkelerle olan ilişkilerini de bozmak istemeyen Çin’in şimdilik sözlerle dahil olacağı düşünülüyor . Büyük güçlerin Suriye üzerindeki etkisi ile karşı karşıya gelme söz konuları var . Şam Büyükelçi ile çıkış yapan Çin ilerdeki günlerde Suriye konusundaki düşüncesinin belli olacağı elçi tarafından ilan edilmiş bir şekilde . Suriye toprakları bir taraftan ABD , Türkiye ve diğer güçlerle hareketli geçerken Çin Büyükelçisi çıkışı ilerde Suriye topraklarında sessizliğin hakim olmayacağının sinyalini verdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!