1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Çocuk Acil Hemşireliği Sertifika Programı Standartları Belirlendi
Çocuk Acil Hemşireliği Sertifika Programı Standartları Belirlendi

Çocuk Acil Hemşireliği Sertifika Programı Standartları Belirlendi

Sağlık Bakanlığı tarafından çocuk acil hemşireliği sertifika eğitim programları hakkında duyuru yayınlandı. Buna göre çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programı standartları ve başvuru şartları belirlendi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programları hakkında bir duyuru yayınlandı. Bakanlığa bağlı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda, çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programının, yönetmelik kapsamında sertifikalı eğitim alanı olarak belirlendiği ifade edildi. Ayrıca sertifikalı eğitim programına ait standartlar da belirlendi.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yayınladığı duyuruda, Sağlık Bakanlığının 4 Temmuz 2017 tarihli onayı ile çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programı standartlarının belirlendiği duyuruldu. Kamu ve özel hastanelerde yapılacak sertifika programları bu standartlar ve esaslar çerçevesinde yapılacak.

Başvuru şartları,belirlenen standartların arasında yer aldı. Buna göre çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programlarına, çocuk hastaların kabul edildiği acil birimlerde çalışan ya da buralarda çalıştırılması planlanan hemşire, ebe ve sağlık memurları başvurabilecek.

Standartlarda eğitim amacına, hukuki dayanağına, eğitimin yürütülmesi esnasındaki usül ve esaslara, eğitim müfredatına ve sertifikanın geçerliliği, yenilenmesi gibi hususlara yer verildi. Bu kapsamda kamu hastaneleri ve özel hastaneler, çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programları düzenleyebilecekler. Bu tarz ilanlar yayınlandığında My Memur olarak anında sizlerle paylaşıyoruz. Çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programı standartları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.