Çocuk Acil Hemşireliği Sertifika Programı Standartları Belirlendi

Sağlık Bakanlığı tarafından çocuk acil hemşireliği sertifika eğitim programları hakkında duyuru yayınlandı. Buna göre çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programı standartları ve başvuru şartları belirlendi.

32779
Daha Fazla Göster

Sağlık Bakanlığı tarafından çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programları hakkında bir duyuru yayınlandı. Bakanlığa bağlı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda, çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programının, yönetmelik kapsamında sertifikalı eğitim alanı olarak belirlendiği ifade edildi. Ayrıca sertifikalı eğitim programına ait standartlar da belirlendi.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yayınladığı duyuruda, Sağlık Bakanlığının 4 Temmuz 2017 tarihli onayı ile çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programı standartlarının belirlendiği duyuruldu. Kamu ve özel hastanelerde yapılacak sertifika programları bu standartlar ve esaslar çerçevesinde yapılacak.

Başvuru şartları,belirlenen standartların arasında yer aldı. Buna göre çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programlarına, çocuk hastaların kabul edildiği acil birimlerde çalışan ya da buralarda çalıştırılması planlanan hemşire, ebe ve sağlık memurları başvurabilecek.

Standartlarda eğitim amacına, hukuki dayanağına, eğitimin yürütülmesi esnasındaki usül ve esaslara, eğitim müfredatına ve sertifikanın geçerliliği, yenilenmesi gibi hususlara yer verildi. Bu kapsamda kamu hastaneleri ve özel hastaneler, çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programları düzenleyebilecekler. Bu tarz ilanlar yayınlandığında My Memur olarak anında sizlerle paylaşıyoruz. Çocuk acil hemşireliği sertifikalı eğitim programı standartları için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çocuk Acil Hemşireliği Sertifika Programı Standartları Belirlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!