1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ÇSB 175 Kamu İşçisi Alımı Kuraları Çekildi! ÇSB Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
ÇSB 175 Kamu İşçisi Alımı Kuraları Çekildi! ÇSB Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÇSB 175 Kamu İşçisi Alımı Kuraları Çekildi! ÇSB Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Üzerinden 175 Sürekli İşçi Alımı kapsamında güvenlik görevlisi alımı ile temizlik görevlisi alımı için kuralar çekildi. İşçi alımı sonuçları nereden öğrenilecek?

A+A-

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Aracılığıyla Yapılan 175 Sürekli İşçi Alımı Kura Çekimi işlemi tamamlandı. Adaylar kura çekimi sonrası sözlü sınava katılacak adayların açıklanıp açıklanmadığını sorguluyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilen nihai listelerde isimleri yer alan adayların Noter huzurunda kura çekim işlemleri; Temizlik Görevlisi meslek kolu için Personel Genel Müdürlüğümüzce, Güvenlik Görevlisi meslek kolu için ise, adayların müracaat etmiş olduğu ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerimizce ekli listede belirtilen adreslerde dün itibarıyla tarihinde saat 10.00’da gerçekleştirildi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi noter huzurunda merkezde Personel Genel Müdürlüğü tarafından taşrada ise Valilik/Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılacak olup, kura çekim yerleri açıklanmıştı.

KURA ÇEKİMİ SONUÇLARI

Tüm başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen adaylar Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Kura sonuçları açıklanınca My Memur olarak sizleri bilgilendireceğiz.

ÇSB İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAVI

Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlık tarafından duyurulunca My Memur olarak sizleri bilgilendireceğiz. Sınav kurulunca, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresi içinde işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

ÇSB PERSONEL ALIMI SONUÇLARI ASİL- YEDEK LİSTELER

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

ÇSB Kura çekim yerleri ve iletişim bilgileri için TIKLAYINIZ.

57127-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
İlgili Haberler