1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. ÇSB İşçi Alımı Sözlü Sınav Duyurusu Yayımlandı!
ÇSB İşçi Alımı Sözlü Sınav Duyurusu Yayımlandı!

ÇSB İşçi Alımı Sözlü Sınav Duyurusu Yayımlandı!

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından sürekli işçi alımı sözlü sınav adayları belli oldu. ÇSB 175 işçi alımı sözlü sınav aşamasına aşamalarına dair tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

4857 Sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, Bakanlığımıza sürekli işçi alımına (Temizlik Görevlisi-Güvenlik Görevlisi) dair yedek adayların da belge teslim süreci tamamlanmıştır. Bu süreçte belgelerini teslim eden ve belgelerinin incelenmesinde sözlü sınava katılma şartlarını taşıyan adaylara ait nihai isim listesi ekte yer almaktadır.

ÇSB PERSONEL ALIMI SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ

9-13 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan Sözlü sınavın gün ve saati, Temizlik Görevlisi meslek kolu için, Personel Genel Müdürlüğü’nün, Güvenlik Görevlisi meslek kolu için ise, adayların müracaat etmiş oldukları ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri’nin internet adreslerinde ve duyuru panolarında ayrıca ilan edilecektir açıklamasına yer verildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümleri çerçevesinde adayların T.C. kimlik numaraları gizlenerek ilan edilmiştir. Sözlü sınav sürecinin tamamlanmasını müteakip, kazanan asil ve yedek adayların isimleri Bakanlık internet adresinde yayınlanacaktır.

ÇSB İŞÇİ PERSONEL ALIMI SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

Kura çekimi sonrası belirlenen asıl adaylar başvurmuş oldukları meslek kolu için aranan şartları taşıdıklarını belgeleyen evraklarını Sınav Kurullarına teslim edeceklerdir. Evrak İnceleme Komisyonu tarafından teslim edilen belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve ilan edilecek nihai listede yer alan adayların sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Adayların sözlü sınav puanı, sınav kurulu Başkan ve üyelerinin ayrı ayrı vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle belirlenecektir. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Yapılan sözlü sınav sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar; Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL OLACAK?

Adaylar tarafından sınav sonuçlarına ilişkin olarak, sonuçların açıklanmasından itibaren 4 (dört) iş günü içinde Sınav Kuruluna itiraz yapılabilir. Yapılan itirazlar, sınav kuruluna ulaştıktan sonra 4 (dört) iş günü içinde Sınav Kurulunca karara bağlanır. Nihai karar itiraz sahibine iadeli taahhütlü posta ile bildirilir.

T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. (Evrakını posta yoluyla teslim edecekler için postadan kaynaklanan gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)

ÇSB sözlü sınav adayları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler