1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. ÇSB Kura Sonucu Sözlü Sınav Nasıl Olacak? Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?
ÇSB Kura Sonucu Sözlü Sınav Nasıl Olacak? Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

ÇSB Kura Sonucu Sözlü Sınav Nasıl Olacak? Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden sürekli işçi alımı kuraları çekildi. Adaylar kura sonuçlarına ve sözlü sınav aşamasına odaklandılar. Tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 175 sürekli işçi alımları kapsamında kuralar çekilmişti. Adaylar KPSS şartsız işçi personel alımı kura sonuçlarının ne zaman ve nereden öğrenileceğini araştırıyor. Bizlere ulaşan adaylar ÇSB kura sonucu işlemleri ve sözlü sınav detaylarını öğrenmek istiyor. My Memur olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözlü sınav işlemleri ile kuralara dair detayları hazırladık.

ÇSB 175 İŞÇİ ALIMI KURA İŞLEMLERİ VE ESASLARI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi noter huzurunda merkezde Personel Genel Müdürlüğü tarafından taşrada ise Valilik/Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapıldı.

4 KATI ASIL VE YEDEK ADAY BELİRLENDİ

Tüm başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlendi. Ancak listeler henüz Bakanlık tarafından yayımlanmadı. BU kapsamda önümüzdeki günlerde ÇSB kura sonuçları açıklanınca “My Memur” olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. İnternet sitesi haricinde adaylara herhangi bir duyuru yapılmayacağından, adayların bizleri veya Bakanlık internet sitesini takip etmesinde fayda var.

ÖNCALİKLE ASIL ADAYLAR SÖZLÜ SINAVA ALINACAK

Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri ÇSB internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresi içinde işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

KURAYI KAZANIP SÖZLÜYE KATILACAKLAR İÇİN BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri de aynı şekilde ÇSB internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup,.

ÇSB KURA SONUCU İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

Kura çekimi sonrası belirlenen asıl adaylar başvurmuş oldukları meslek kolu için aranan şartları taşıdıklarını belgeleyen evraklarını Sınav Kurullarına teslim edeceklerdir. Evrak İnceleme Komisyonu tarafından teslim edilen belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve ilan edilecek nihai listede yer alan adayların sözlü sınav yeri ve tarihleri ÇSB internet sitesinde ilan edilecek olup.

Adayların sözlü sınav puanı, sınav kurulu Başkan ve üyelerinin ayrı ayrı vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle belirlenecektir. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

57127.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler