ÇSGB Bakanı Soylu’dan Önemli Açıklamalar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu. Türkiye’deki Sigortalı Çalışan Sayısı, Kıdem Tazminatı İçin Düzenleme Konusu ve Engelli Memurlar İle İlgili Konuları Ele Aldı

12569
Daha Fazla Göster

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Süleyman Soylu, Bakanlığın salonunda üçlü danışma kurulu toplantısına başkanlık yaptı. Bakan Soylu gündeme dair pek çok açıklamada bulundu. Bunlardan dikkat çekenler şunlar.

‘’Sigortalı çalışan sayısı 2015’te 21 milyon 357 bine çıktı’’

Bakan Soylu yaptığı açıklamada geçmişten geleceğe kıyaslama yaparak sigortalı işçi sayısına değinerek, 2002’de 12 milyon sigortalı çalışan olmasına karşın günümüzde bu sayı 21 milyon 356 bine çıkmıştır. Bu sayının Türkiye’nin hem cari açığını hem de büyümesinin ne kadar geliştiğini gösteren bir unsurdur dedi.

Engelli istihdamı ve Memur maaşları

Engelli istihdamı konusunda da büyük bir ilerleme kaydettiğini söyleyen Bakan Soylu engelli istihdamının 5 bin seviyelerinden günümüzde 44 bin seviyelerine yükseldiğini söyledi. Memur maaşlarına da değinen bakan soylu 2002’de en düşük memur maaşının 392 lira olduğunu günümüzde ise 2 bin 383 liraya yükseldiğini söyledi.

Bakan soylu kıdem tazminatı ile ilgili de çalışmalarının olduğunu sorunların çözümüyle ilgili olarak sosyal taraflarla gerekli incelemelerin yapıldığını kıdem tazminatı mevzuatının gündemlerinde öncelikli olduğunu söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÇSGB Bakanı Soylu’dan Önemli Açıklamalar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!