1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. CTE 1218 Personel Alımı Nasıl Yapılacak
CTE 1218 Personel Alımı Nasıl Yapılacak

CTE 1218 Personel Alımı Nasıl Yapılacak

Adalet Bakanlığı Bünyesinde Faaliyet Gösteren Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nde Çalıştırılmak Üzere Alınacak Olan 1218 Personel İle İlgili Tüm Soruların Cevapları

A+A-

Adalet Bakanlığına alınacak 1218 Sözleşmeli personel için ilanlar yayımlanmıştı. Facebook adresimiz üzerinden ve sitemize ulaşan sorular üzerine My Memur ailesi olarak adayların aklına takılan tüm sorulara cevaben hazırlanan yazımızda tüm süreci anlatmaya çalışacağız.

Başvurular Nereye Ne Zaman Yapılacak ? 27 Şubat 2015 tarihinde başlayacak ve 6 Mart 2015 tarihinde sona erecektir. İstenen Belgeler Neler ? Yazımız ekinde yer alan başvuru formu doldurularak öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuracaklardır. Yani bulunduğunuz il haricinde bir yere başvuracaksanız İlinizdeki Cumhuriyet Başsavcılıklarına APS Ücreti ödenerek nereye başvuracaksanız onu belirterek başvuru yapabilirsiniz.

İlk önce alınacak olan sözleşmeli 874 infaz ve koruma memuru alımı şartları şöyle; Öğrenim düzeyi olarak Lise, Meslek Yüksekokulu veya Lisans mezunları arasından KPSS 70 puan alan herkes başvurabilir bölüm farkı bulunmamaktadır. Alınacak olan toplam 874 personel için 5 katı aday 4370 kişi sözlü sınava hak kazanacaktır. 01 Ocak 1984 tarihinden sonra doğanlar başvurabilecektir. 

Erkeklerde en az 170 cm bayanlarda en az 160 cm olmak şart. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak. Boy Kilo Ölçümleri 23 Mart 2015 tarihinde sözleşmeli sınava hak kazananlar arasından yapılacaktır.

63 Ceza İnfaz Kurumu Katibi Alımı İçin Şartlar Şöyle; Öğrenim düzeyi olarak Lise, Meslek Yüksekokulu veya Lisans mezunları arasından KPSS 70 puan alan herkes başvurabilir bölüm farkı bulunmamaktadır Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası şart. Bilgisayar İşletmenliği Nedir ? Kimlerde Zorunlu ? Lisede Dersleri Almıştım Gibi Sorulan Tüm Soruların Cevabı Bİlgisayar İşletmenliği Sertifikası Dosyası İçin Tıklayınız.

Toplam 20 Katı aday uygulamalı sınava hak kazanacak, 25 Mart 2015 tarihinde yapılacak ve en az 90 kelime yazmak şart. Uygulamalı sınavı başarıyla geçenler arasında sözlü sınav yapılacaktır. 01 Ocak 1979 tarihinden sonra doğanlar başvurabilecektir.

115 Sağlık Memuru Alımı İçin Şartlar Şöyle; Hemşirelik, Toplum Sağlığı veya Acil Tıp Teknisyenliği bölümlerinden Lise, Önlisans veya Lisans Düzeyinde Mezun Olup, Kpss sınavından en az 70 puan almış olmak şart. Başvuru sonucunda 5 katı aday arasından sözlü sınavla alım yapılacaktır. 01 Ocak 1979 ​tarihinden sonra doğanlar başvurabilecektir.

80 Şoför Alımı İçin Şartlar Şöyle; En az Lise Mezun Olup, Kpss sınavından en az 70 puan almış olmak şart. E sınıfı ehliyeti olanlar başvurabilecek. Başvuru sonucunda 10 katı aday arasından 26 Mart 2015 tarihinde uygulamalı sınav yapılacak olup, başarılı olanlar arasından sözlü sınavla alım yapılacaktır. 01 Ocak 1979 ​tarihinden sonra doğanlar başvurabilecektir.

38 Teknisyen Alımı İçin Şartlar Şöyle; En az Lise düzeyine ilgili bölümlerden Mezun Olup, Kpss sınavından en az 70 puan almış olmak şart. Yerleştirilecek olan bölüm için teknik bilgiye sahip olmak şart. Başvuru sonucunda 5 katı aday arasından sözlü sınavla alım yapılacaktır. 01 Ocak 1979 ​tarihinden sonra doğanlar başvurabilecektir.

24 Aşçı ve 24 Kaloriferci Alımı İçin Şartlar Şöyle; En az Lise düzeyine ilgili bölümlerden Mezun Olup, Kpss sınavından en az 70 puan almış olmak şart. Yerleştirilecek olan bölüm kurs belgesi sahibi olmak şart. Başvuru sonucunda 5 katı aday arasından sözlü sınavla alım yapılacaktır. 01 Ocak 1979 ​tarihinden sonra doğanlar başvurabilecektir.

CTE 1218 Personelo Alım İlan Tam Metni (Formlar) İçin Tıklayınız.

My Memur İş İlanları Sayfası İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.