1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. CTE 15 Bin Personel Alımı Mülakatsız Olmalıdır
CTE 15 Bin Personel Alımı Mülakatsız Olmalıdır

CTE 15 Bin Personel Alımı Mülakatsız Olmalıdır

Adaleti Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE ile Adli Tıp Kurumuna 2018 yılı için toplam 15 bin personel alımı açıklaması yapıldı. 100 binlerce KPSS adayı mülakatla alımların yapılmasını istemiyor. CTE personel alımları mülakatsız olmalı!

A+A-

Adalet Bakanlığı tarafından 2018 yılı için 15 bin personel alımı açıklamasının üzerinden 1 hafta geçti.  Bakanlık bünyesinde, Ceza ve Tekvifleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde ve Adli Tıp Kurumu bünyesinde olmak üzere 24 farklı branşta 15 bin personel alımı yapılacak.

2017 yılı personel alımlarına dair mülakatların üzerinden aylar geçti ve birkaç komisyon hariç sonuçlar geçtiğimiz haftalarda açıklandı. Adaylar sadece geciken mülakat sonuçlarından değil, adaletsiz olduğuna inanılan ve haksız bir uygulama olan MÜLAKAT sisteminin bizzat kendisinden şikayetçi.

Mülakatla alımların torpile eşdeğer olduğuna dair defalarca hatırlatma, naçizane uyarı ve taleplerde bulunulmasına rağmen kurumlara yapılan alımlarda KPSS’nin yerine mülakatın ön planda olması adayları mağdur etmeye devam ediyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’nin adının ya değişmesi ya da etkisinin % 100’e çıkarılması şarttır. Mülakatla yapılan atamalarda adaletsizlik olduğu açıktır. Gerek sendikalar gerekse tüm adaylar sözlü yapılan mülakat sistemine karşı olmasına rağmen neden bu sistemde devam ediliyor.

2018 yılı Adalet bakanlığı CTE personel alımları kapsamında 2018 yılı için açıklanan 15 bin personel alımına KPSS puan üstünlüğü ile yapılması esastır. KPSS’nin üstünlüğü yerine mülakata herkes karşıyken bu ısrarın sebebi anlaşılır değildir!

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.