1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ADALET PERSONEL ALIMI

  4. CTE 171 Memur Alımı Başvuru Son Günü
CTE 171 Memur Alımı Başvuru Son Günü

CTE 171 Memur Alımı Başvuru Son Günü

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü “CTE” 2019 yılı memur alımları kapsamında 171 sözleşmeli memur alımı için başvuruları sona eriyor. Kimler CTE 171 personel alımına başvuru yapabilecek. İşte başvuru son günü tüm detaylar.

A+A-

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü "CTE" 108 psikolog alımı, 24 sosyal çalışmacı alımı, 36 öğretmen alımı ile 3 veteriner hekim alımı için başvurular sona eriyor. CTE 171 sözleşmeli personel kadrosuna başvurular 7 Ağustos'ta sona erecek. Adalet Bakanlığı ile CTE personel alımları kapsamında 5 ilandan biri için başvurular 1 ilan için devam etmekle birlikte başvuru son günü de yaklaştı. CTE 171 personel alımı için başvurular 7 Ağustos 2019'da sona erecek.

CTE 171 PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak gerekiyor.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını belgeleyen, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu gerekiyor.

Psikolog unvanına başvuracak adaylar için psikoloji lisans, sosyal çalışmacı unvanına başvuracak adaylar için sosyal hizmetler lisans, öğretmen unvanına başvuracak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak, veteriner hekim unvanına başvuracak adaylar için veteriner hekimliği lisans programlarından mezun olmak gerekiyor.

SÖZLÜ SINAVA KAÇ ADAY KATILACAK?

Sözlü sınava, 2018 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden en yüksek puandan başlamak üzere Bakanlıkça belirlenen kadro sayısının 5 katı 540 psikolog, 120 sosyal çalışmacı,180 öğretmen ve 15 veteriner hekim çağrılacaktır.

CTE PERSONEL ALIMI İÇİN İSTENEN BELGELER NELERDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan resimli kimlik belgesi fotokopisi,

Başvuru Formu,  

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu,

Öğrenim durumlarını gösteren belgenin noter onaylı sureti ya da ilgili kurumunca verilen onaylı örneği,

Geçerli merkezî sınav sonuç belgesinin çıktısı,

Halen, kamu kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görevine devam edenlerin bağlı bulundukları kurumdan alacakları hizmet belgesi,

Vesikalık fotoğraf bulunan özgeçmiş isteniyor.

Yerleştirme Yapılacak İl Listesi, Başvuru Formu ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formuna aşağıdaki ilan metninden ulaşabilirsiniz.

CTE PERSONEL ALIMI İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler