1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. CTE 2017 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Sonuçları Açıklandı
CTE 2017 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Sonuçları Açıklandı

CTE 2017 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE Norm ve Atama Sistemi (NAS) ile otomatik olarak personelin isteğe bağla atama sonuçları açıklandı. İşte tüm sonuçlar.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından Ceza infaz kurumu ve denetimli serbestlik müdürlüğü personelinin kurumlara dengeli dağılımını temin etmek, açıktan atamaları planlamak, atanma taleplerini değerlendirerek talepler arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla CTE tarafından uzun zamandır yürütülen Norm ve Atama Sistemi (NAS) çalışmaları sonuçlandırıldığı belirtildi.

Atamalar bu yıl ilk defa olmak üzere personelin isteğe bağlı yer değişiklikleri hizmet puanları ve tercih sırasına göre NAS üzerinden otomatik olarak gerçekleştirildi.

Bir ceza infaz kurumu ya da denetimli serbestlik müdürlüğüne isteğe bağlı olarak atanabilecek toplam personel sayısı her bir unvan için ayrı ayrı o kurum için tahsis edilen atamaya esas norm sayısına göre belirlendiği belirtildi.

Ayrıca sistemin karşılıklı tercihleri değerlendirmek suretiyle bir kurumdan başka bir kuruma ataması yapılan personelin yerine yerleştirme yapabilme özelliği sayesinde, tercih edilmiş olması halinde, kurumdan giden personel sayısı kadar ilave personelin ataması da gerçekleştirilmiştir. Normlarda; (-) kurumdaki boş personel normunu, (+) personel fazlasını ifade etmektedir. Atamaya esas normlara dair liste ekte (Ek-1’de) aşağıdaki bağlantılarda bulunmaktadır.

Yapılan atama nedeniyle çok sayıda personel eksikliği oluşup kurumda yürütülen hizmetlerin zafiyete uğramamasını teminen, belli kurumlarda ve unvanlarda o kurumdan başka bir kuruma ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını belirlemeye yönelik kota uygulamasına gidildiği Bakanlık tarafından belirtildi.

Kota, bir kurumdan belirlenen unvanda ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını ifade etmektedir. Hangi kurumda hangi unvanda kota bulunduğuna dair liste ekte (Ek-2’de) aşağıdaki bağlantılarda yer almaktadır.

Sözleşmeli personelin yerleştirilmeleri, atanma talep edilen yerde boş pozisyon bulunmasına veya atama talep edilen yerdeki sözleşmeli personelin başka bir pozisyona yerleştirilmesine bağlı olarak sistem tarafından gerçekleştirildi.

Aile bütünlüğünün bozulmaması için yer değişikliği isteme hakkını elde eden ve her ikisi de kurum personeli olan eşlerin atamaları, puanı düşük olan eşin puanına göre yapılmıştır. Eşlerin birbirlerine tabi olmasında; yönetici kadrosunda bulunmayanlar yönetici kadrosunda bulunanlara, kadrolu olan personel sözleşmeli olan personele tabidir şeklinde atamalar gerçekleştirildi.

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği gereği atamalarda, nüfusa kayıtlı olduğu il ve bu ile bağlı ilçelere atanmasına yasal olanak bulunmayan ancak bu il ve ilçeleri tercih eden başmemur ve sayman unvanlı personelin bu tercihleri dikkate alınmadı. Atama sonuçları, personelimizin çalıştığı kurum, atandığı kurum ve atamaya esas puanını gösterecek şekilde ilan edildi. Sonuçlar ve duyuru metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler