CTE 2018 Yılı 15 Bin Personel Alımı Hangi Branşlara Yapılacak

Adalet Bakanlığı 2018 yılı sözleşmeli 15 bin personel alımı CTE'ye, Personel Genel Müdürlüğüne ve Adli Tıp Kurumu için yapılacak. Son yapılan 2017 yılı atamasında hangi unvanlara ne kadar kontenjan ayrılmıştı?

42768
Daha Fazla Göster

Adalet Bakanlığı 2018 yılı için 15 bin sözleşmeli personel alımı yapacağına dair duyuru 7 Mayıs 2018 itibarıyla yayımlanmıştı. CTE personel alımı, Adalet Bakanlığı personel alımı ve Adli Tıp Kurumu personel alımı kapsamında hangi unvanlar için personel alımı yapılacağına dair açıklama yapıldı.

Adalet Bakanlığı, CTE ve Asli Tıp Kurumu sözleşmeli 15 bin personel alımı 24 farklı alan için gerçekleştirilecek.  CTE personel alımları İnfaz ve koruma memuru İKM, zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, psikolog, sosyal çalışmacı, ceza infaz kurumu katibi, sağlık memuru, teknisyen, şoför, mühendis, mütercim gibi 24 farklı unvana yapılacak.

2017 yılı CTE personel alımları hangi branşlar için ne kadar kontenjan ayrılmıştı? CTE’ye  3 bin 222  infaz ve koruma memuru,  89  büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),  58  diğer sağlık personeli (sağlık memuru),   91   teknisyen,  75  destek personeli (şoför),  42  destek personeli (aşçı),  34  destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam  3 bin 611 alımı gerçekleştirildi ve bazı komisyonlar mülakat sonuçlarını açıkladı.

Ayrıca Adalet Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü’ne de 2 bin 250 sözleşmeli zabıt kâtibi ve 250 sözleşmeli mübaşir olmak üzere toplam 2 bin 500 personel alımı gerçekleştirildi.

2017 yılı Adalet Bakanlığı ve CTE personel alımları kapsamında toplamda son atamada 6 bin 111 personel alımı planlaması yapıldı ve sözlü aşaması tamamlanan sınavların açıklanması ve atamaların gerçekleştirilmesi bekleniyor.

2018 yılı Adalet Bakanlığı CTE 15 bin sözleşmeli personel alımına dair duyurunun açıklanmasının ardından henüz 3 gün geçmiş bulunuyor. CTE personel alımına dair ilanların yakın zamanda bir bölümünün aynı unvanlar kapsamında yapılmasını bekliyoruz.

My Memur olarak gerek personel alımı ilanlarına dair detaylar, gerekse sözlü sınav sonuçlarına dair duyuruları takip etmekteyiz. Sonuçlar açıklanınca ve ilanlar yayımlanınca siz değerli okurlarımızı bilgilendireceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CTE 2018 Yılı 15 Bin Personel Alımı Hangi Branşlara Yapılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!