1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. CTE 2019 Yılı İKM Alımı Başvuru Şartları Nasıl Olacak
CTE 2019 Yılı İKM Alımı Başvuru Şartları Nasıl Olacak

CTE 2019 Yılı İKM Alımı Başvuru Şartları Nasıl Olacak

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü 2019 yılı İnfaz ve Koruma Memuru alımları için başvuru şartları neler olacak? 2019 Yılı CTE İKM personel alımı şartları.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü 2019 yılı 15 bin yeni personel alımı yapılacak. 100 binlerce aday gerek Adalet Bakanlığı personel alımı ilanlarını gerekse CTE personel alımı ilanlarını bekliyor. My Memur olarak Şubat 2019 itibarıyla İKM personel alımı bekleyen adaylar için güncel başvuru genel ve özel şartlarını yayımlıyoruz.

CTE “İNFAZ VE KORUMA MEMURU ALIMI” KONTENJANI EN SON KAÇTI?

CTE Personel alımlarında en fazla kontenjan 2019 yılında da İnfaz ve Koruma Memurları İKM alımları için olacak. Son alımda 6 bin 681 İKM alımı yapıldı. CTE personel alımları Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından 2018 yılı Eylül ayında müjdesi verilen Adalet ve CTE 15 bin yeni personel alımının artık başlatılması için adayların beklentisi artmaktadır.

abdulhamit-gul-ikm-alimi.jpg

CTE İKM ALIMI GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

Türk Vatandaşı olmak gerekiyor.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekiyor.

Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak gerekiyor.

Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak gerekiyor.

Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak gerekiyor.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek gerekiyor.

Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

ikm-001.jpg

CTE İKM ALIMI ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

En az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezi sınavın (KPSS 2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl 2016 KPSS ile alım gerçekleştirildi ve bu kapsamda değerlendirilmiş ve 1 Ocak 1986 tarihi ve sonrası doğanlar başvurabilmişti.

Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm‘den kısa boylu olmamak gerekmektedir. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak gerekmektedir. Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.

ikm-alimi-001.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler