1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. CTE 2019 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Duyurusu
CTE 2019 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Duyurusu

CTE 2019 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Duyurusu

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılı isteğe bağlı personel atama planlamasına İlişkin Duyuru yayımlandı. 2019 yılı personel atama şartları ve detayları My Memur haberde.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğünce “2019 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Planlamasına İlişkin Duyuru” yayımlandı. 2019 yılı isteğe bağlı atama başvuru tarihleri ve başvuru şartları belli oldu.

CTE’den yapılan açıklamada 2019 yılı isteğe bağlı yer değişiklikleri Norm ve Atama Sistemi (NAS) üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Ancak kurum birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcılarının da taleplerini NAS üzerinden göndermeleri gerekmekte olup, söz konusu personelin atamaları manuel yapılacağı belirtildi.

Kurum birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcılarının 28 Mart-05 Nisan 2019 tarihleri arasında, kurum birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcıları hariç diğer bakanlık atamalı personel ile komisyon atamalı personelin ise 18-27 Mart 2019 tarihleri arasında taleplerini Norm ve Atama Sistemi (NAS) üzerinden göndermeleri gerekmektedir. Sistem üzerinden gönderilmeyen hiçbir talep dikkate alınmayacaktır.

NAS’ın işleyiş sistemi ve bu kapsamda atanma talebinde bulunacak personel ve ilgili birimlerin yapması gereken iş ve işlemlere dair detaya aşağıdaki PDF bağlantısından ulaşabilirsiniz.

2019 YILI CTE İSTEĞE BAĞLI OLARAK ATANABİLMEK İÇİN ŞARTLAR

1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle görev yapılan adalet komisyonu yetki alanı içerisinde 2 yıllık hizmet süresini doldurmuş olmak gerekmektedir. Sözleşmeli pozisyonda geçen süreler hesaba katılacak, askerlik, açıkta ve aylıksız izinde geçirilen süreler ile hastalık raporlarının 3 aydan fazlası hesaba katılmayacaktır.

Son görev yerindeki eylemi ile ilgili olarak son iki yıl içerisinde uyarma ve kınama dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak Şartlarını birlikte taşımak gerekmektedir.

Hizmet gereği atananların isteğe bağlı olarak atanma talebinde bulunabilmeleri için;

1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle atandığı yerde göreve başladığı tarihten itibaren en az üç yıl görev yapmış olmak, (aynı komisyon içinde bir yere atananlar önceki görev yerine, komisyon dışı bir yere atananlar önceki görev yerinin bağlı olduğu merkez ve mülhakatına, atamaları komisyonlarca teklif edilenler dışında kalanlar önceki görev yerinin il ve ilçelerine sekiz yıl dolmadan atanamazlar. )

Atandığı yerdeki herhangi bir eylemi ile ilgili olarak son üç yıl içerisinde taksirli suçlar dışında paraya çevrilmiş veya ertelenmiş olsa bile hükümlülüğü ile adli ve idari soruşturması veya ceza davası bulunmamak,

Son üç yıl içerisinde uyarma dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak şartlarını birlikte taşımak gerekmektedir.

1) EK-1 (Bölge ve Kısımları Gösterir Tablo),

2) EK-2 (Kurum Tiplerinin Puanlarını Gösterir Tablo),

3) EK-3A (Ceza İnfaz Kurumlarının Bulundukları Bölge ve Kısımları Gösterir Tablo),

4) EK-3B (Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinin Bulundukları Bölge ve Kısımları Gösterir Tablo),

5) EK-4 (Tercih Usul ve Esasları)

TÜM HEPSİNE AŞAĞIDAKİ “PDF” BAĞLANTISINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler