1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. CTE 2019 Yılı Personel Alım Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı! GYS ve UD
CTE 2019 Yılı Personel Alım Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı! GYS ve UD

CTE 2019 Yılı Personel Alım Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı! GYS ve UD

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı yayımlandı. Adalet Bakanlığı CTE, GYS ve UD cevap anahtarları My Memur haberde.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı soru ve cevap anahtarları Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yayımlandı.

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SURETİYLE ATAMA YAPILACAK KADROLAR

Görevde yükselme sınavı ile 75 Ceza İnfaz Kurumu Kurum 2. Müdürü, 75 Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı, 75 İdare Memuru, 75 Şef, 25 Sayman, 250 İnfaz ve Koruma Başmemuru, 15 Memur; unvan değişikliği sınavı ile de 25 Öğretmen alımı yapılacaktır.

SÖZLÜ SINAV NASIL OLACAK?

Sözlü sınava; yazılı sınavda en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılarak ilan edilen kadro sayısının; Ceza İnfaz Kurumu 2. Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcılığı ve İdare Memurluğu unvanları 5 (beş) katı; Şef, Sayman, İnfaz ve Koruma Başmemuru, Memur ve Öğretmen unvanları için 3 (üç) katı, aday çağrılacaktır. Son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır.

Aday; sınav kurulunun her bir üyesi tarafından:

Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (30 puan),

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (20 puan),

Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (20 puan),

Özgüveni, ikna kabiliyeti (10 puan),

Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan) alanlarında sınava tabi tutulacaktır. Her üyenin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması alınarak personelin sözlü sınav puanı tespit edilecektir.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için en az 70 puan alınması zorunludur. Sözlü sınav yeri ve saati daha sonra ilan edilecektir. My Memur olarak detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

CTE Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği soru ve cevapları:


www.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler