1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ADALET PERSONEL ALIMI

  4. CTE 247 Katip Alımı Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı
CTE 247 Katip Alımı Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

CTE 247 Katip Alımı Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE tarafından 20 Ağustos 2019’da yapılacak olan “Ceza İnfaz Kurumu Kâtipliği Uygulama Sınavı Metinleri” yayımlandı. CTE Katiplik sınav metinleri tam metni My Memur haberde.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE tarafından Ceza İnfaz Kurumu Kâtipliği Uygulama Sınavı Metinlerine İlişkin Duyuru yayımlandı. Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı 6’ncı maddesinin 6/c bendinde “Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak hükmü ele alındı.

Yapılan açıklamada bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir denildi.

Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir hükmü yer almaktadır.

Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 20 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak olan ceza infaz kurumu kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler aşağıdaki linkte verilmiştir.

247 BÜRO PERSONELİ (CEZA İNFAZ KURUMU KÂTİBİ) UYGULAMA SINAV METİNLERİ

Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı ilgili adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)

UYGULAMA SINAVINDA YANLIŞSIZ EN AZ 90 KELİME YAZMAK ŞART!

Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilecektir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilecektir.

SÖZLEŞMELİ BÜRO PERSONELİ (CEZA İNFAZ KURUMU KÂTİPLİĞİ) UYGULAMA SINAVI NE ZAMAN?

20 Ağustos 2019 tarihinde adayların daktilo veya bilgisayar ile vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıklarının tespiti için uygulama sınavı yapılacaktır. Belirtilen günde uygulama sınavının bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir. Ceza İnfaz Kurumu Kâtipliği uygulama sınavında kullanılacak sınav metinleri uygulama sınavından en az bir hafta önce Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde ilân edilecektir denilmektedir. BU kapsamda tüm sınav metinleri yayımlandı.

KATİPLİK UYGULAMA METİNLERİ TAM LİSTE

Metin 1 için TIKLAYINIZ.

Metin 2 için TIKLAYINIZ.

Metin 3 için TIKLAYINIZ.

Metin 4 için TIKLAYINIZ.

Metin 5 için TIKLAYINIZ.

Metin 6 için TIKLAYINIZ.

Metin 7 için TIKLAYINIZ.

Metin 8 için TIKLAYINIZ.

Metin 9 için TIKLAYINIZ.

Metin 10 için TIKLAYINIZ.

Metin 11 için TIKLAYINIZ.

Metin 12 için TIKLAYINIZ.

Metin 13 için TIKLAYINIZ.

Metin 14 için TIKLAYINIZ.

Metin 15 için TIKLAYINIZ.

Metin 16 için TIKLAYINIZ.

Metin 17 için TIKLAYINIZ.

Metin 18 için TIKLAYINIZ.

Metin 19 için TIKLAYINIZ.

Metin 20 için TIKLAYINIZ.

Metin 21 için TIKLAYINIZ.

Metin 22 için TIKLAYINIZ.

Metin 23 için TIKLAYINIZ.

Metin 24 için TIKLAYINIZ.

Metin 25 için TIKLAYINIZ.

Metin 26 için TIKLAYINIZ.

Metin 27 için TIKLAYINIZ.

Metin 28 için TIKLAYINIZ.

Metin 29 için TIKLAYINIZ.

Metin 30 için TIKLAYINIZ.

RAR olarak tamamını yüklemek için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler