1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. CTE 3 Bin 222 İKM Alımı İçin 64 Bin 440 Aday Sınava Alınacak
CTE 3 Bin 222 İKM Alımı İçin 64 Bin 440 Aday Sınava Alınacak

CTE 3 Bin 222 İKM Alımı İçin 64 Bin 440 Aday Sınava Alınacak

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 3 bin 222 İnfaz ve Koruma Memuru İKM alımı için 10 katı aday çağrılacak. Kadın ve erkek İKM adayı toplam 64 bin 440 aday çağrılacak. Her komisyona yapılan başvuru sayısı sıralamayı etkileyecek!

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE ceza infaz kurumları için sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 3 bin 222 infaz ve koruma memuru alımı yapacak. Başvurular 13 Ekim ile 25 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.

 

İKM alımına 10 katı aday kadın ve erkek olmak üzere ayrı ayrı çağrılacak!

İKM alımına 10 katı kadın ve erkek aday ayrı ayrı çağrılacak. Bu kapsamda 3 bin 222 İKM alımı için 32 bin 220 kadın ve 32 bin 220 erkek aday sınava alınacak. Toplamda İKM alımı için 64 bin 440 adaya sınav çağrısı yapılacak.

 

Komisyonlara yapılan başvurular çok önemli!

 

İKM alım sınavları personel sayısı dikkate alınarak 8 ayrı adli yargı ile derece mahkemesi ADALET KOMİSYONU başkanlığı (Sınav Merkezi) tarafından yapılacak. Adaylar yerleşmek istediği her sınav komisyonu için KPSS puan sıralamasına, boy-kilo ölçümüne, sözlü sınav gibi işlemlere tabi tutulacaklardır. Yapılacak tüm bu işlemler ayrı ayrı yapılacağından KOMİSYON TERCİHİ yapılırken bu hususlara dikkat edilmesi önem arz ediyor.

 

Bknz: CTE 3 bin 611 Personel alımı BAŞVURU FORMU için TIKLAYINIZ.

Bknz: İnfaz Koruma Memuru İKM, Mübaşir ve Şoför Alımı Şartları Değişti (5 Ekim 2017)

 

Komisyon seçimi nasıl yapılacak?

 

Adaylar sadece bir sınav komisyonunu seçebilecekler. Sınava başvuru yapacağınız adalet komisyonu başkanlığını gösteren kutucuk öncelikli olarak işaretlenecek. Bu sadece başvurunun yapılacağı işlem ile ilgili işaretleme olacak. Ardından atanmak istediğiniz Ceza İnfaz Kurumunun bağlı olduğu adalet komisyonu seçilecek.

 

Bknz: 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru Alımı KPSS Şartı Değişiyor mu

Bknz: Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı En Düşük ve Yüksek Puanlar için TIKLAYINIZ.

Bknz: En Az Lise Mezunu 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru Alımı Başvuru Şartları Nelerdir - Adaylar Ne Talep Ediyor

 

Sınav komisyonlarından sadece biri seçilecek!

 

Sınav Komisyonu (Sınav Merkezi) Ankara Batı, Bakırköy, Elazığ, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Malatya Ve Samsun illerinde sadece biri seçilebilecek. Başvuru online olmadığından birden fazla işaretleme yaparsanız başvurunuz onaylanmaz.

 

Atanmak istediğiniz komisyon seçilecek olan sınav komisyonuna göre tercih edilecek. Hangi ilde sınava girecekseniz ona göre başvuru yapacaksınız. Hangi ile hangi sınav komisyonunun baktığını haberimizin devamında özellikle belirteceğiz.

 

Başvurunun yapıldığı il önemli mi?

 

Hayır! Başvurunuzu herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına yapabilirsiniz. Önemli olan hangi ile atanmak istediğinizdir. Dolayısıyla atanmak isteğiniz İl'in sınav komisyonu merkezinde tüm sınav aşamalarına tabi tutulacaksınız (KPSS sıralaması, Boy-Kilo Ölçümü, Mülakat)

 

Başvurular her bir unvan için sadece bir sınav merkezine yapılacak. Ayrı ayrı unvanlar için başvuru farklı sınav merkezlerine yapılabilecek. Özel şartlarını sağladığınız tüm unvanlara birer kez başvuru yapabilirsiniz.

 

Hangi ile atanmak istiyorsanız ona göre SINAV KOMİSYONUNA başvuru şu şekilde yapılacak!

 

Hangi Ceza İnfaz Kurumuna İKM olarak atanmak istiyorsanız başvurunuzu ona göre yapacaksınız. Örneğin Adana’daki ceza infaz kurumuna İKM olarak atanmak istiyorsanız “Malatya” Sınav komisyonunu seçeceksiniz.

 

Ankara Batı Sınav Merkezinde hangi için atama yapılacak? Aksaray, Ankara, Ankara Batı, Bartın, Bolu, Çankırı, Ermenek, İnebolu, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kütahya, Tavşanlı ve Zonguldak illerine bu sınav komisyonunda ayrı ayrı sınavlar yapılacaktır.

 

Bakırköy Sınav Merkezinde hangi için atama yapılacak? Bakırköy, Balıkesir, Bandırma, Bilecik, Çanakkale, Düzce, Edirne, Gebze, İnegöl, İstanbul Anadolu, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Tekirdağ illerine bu sınav komisyonunda ayrı ayrı sınavlar yapılacaktır.

 

Elazığ Sınav Merkezinde hangi için atama yapılacak?: Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Doğubayazıt, Elazığ, Iğdır, Hakkâri, Kars, Patnos ve Şırnak illerine bu sınav komisyonunda ayrı ayrı sınavlar yapılacaktır.

 

Gaziantep Sınav Merkezinde hangi için atama yapılacak? Diyarbakır ve Gaziantep illerine bu sınav komisyonunda ayrı ayrı sınavlar yapılacaktır.

 

İzmir Sınav Merkezinde hangi için atama yapılacak? Akhisar, Akşehir, Alanya, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Dinar, Eskişehir, Fethiye, İzmir, Manisa, Muğla, Ödemiş ve Uşak illerine bu sınav komisyonunda ayrı ayrı sınavlar yapılacaktır.

 

Kayseri Sınav Merkezinde hangi için atama yapılacak? Boğazlıyan, Nevşehir, Kayseri ve Yozgat illerine bu sınav komisyonunda ayrı ayrı sınavlar yapılacaktır.

 

Malatya Sınav Merkezinde hangi için atama yapılacak? Adana, Batman, Ceyhan, Elbistan, Erciş, Erzincan, Erzurum, Hatay, Kahramanmaraş, Kırıkhan, Kilis, Kozan, Mardin, Mersin, Midyat, Muş, Oltu, Osmaniye, Siirt, Silifke, Siverek, Şanlıurfa, Tarsus ve Van illerine bu sınav komisyonunda ayrı ayrı sınavlar yapılacaktır.

 

Samsun Sınav Merkezinde hangi için atama yapılacak? Amasya, Artvin, Bayburt, Çorum, Giresun, Gümüşhane, Rize, Samsun, Sinop, Şebinkarahisar, Tokat, Trabzon ve Ünye illerine bu sınav komisyonunda ayrı ayrı sınavlar yapılacaktır.

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler