1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ADALET PERSONEL ALIMI

  4. CTE 300 İdare Memuru Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
CTE 300 İdare Memuru Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

CTE 300 İdare Memuru Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 2019 yılı 300 idare memuru öğrencisi alımı kapsamında başvuru sonucu sözlüye katılacak 1500 aday belli oldu. CTE başvuru sonuçları için tıklayınız.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE tarafından 2019 yılı memur alımı kapsamında 300 İdare Memuru Öğrencisi Alım İlânı için Sözlü Sınav ve Mülakatlara Katılacaklara İlişkin Duyuru yayımlandı. 2019 yılı CTE memur alımları bünyesinde 300 idare memuru alımı başvuru sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

30 Temmuz 2019 tarihinde CTE internet sitesinde ve Resmî Gazetede yayımlanan 300 İdare Memuru Öğrencisi Alım İlanı için başvurular 19 Ağustos 2019 tarihi ile 2 Eylül 2019 tarihleri arasında alınmıştı. Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin hükümleri uyarınca yapılan incelemeler sonucunda şartları taşıyanlardan, puan üstünlüğü baz alınarak merkezi sınavda alınan puan sıralamasına göre belirlenen kadro sayısının 5 katı (1500) aday sözlü sınav ve mülakata katılmaya hak kazandığı açıklandı.

Sözlü sınav ve mülakata katılmaya hak kazanan adayların sınav yerleri ve tarihleri Genel Müdürlük resmi internet sitesinden bilahare ilan edilecektir.

CTE 300 MEMUR ALIMI SÖZLÜ SINAV VE MÜLAKAT NASIL OLACAK?

Sözlü sınav ve mülakata, 2018 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alan öğrenci adaylarından en yüksek puandan başlamak üzere Bakanlıkça belirlenen (300) kadro sayısının 5 katı (1500) idare memurluğu öğrenci adayı çağrılacaktır.

Sözlü sınav ve mülakata girecek adayların isimleri, sınav yerleri ile sözlü sınav tarihleri Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden (www.cte.adalet.gov.tr) bilahare ilân edilecektir.

Sözlü sınav ve mülakata çağrılan adayların yanlarında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan fotoğraflı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport) getirmeleri gerekmektedir.

Sözlü sınav;

İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40,

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,

Genel kültür 40 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; genel hukuk, infaz mevzuatı ve ceza infaz kurumu idaresine ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.

Mülâkat;

İlgilinin davranışı ve genel fiziki durumu 50,

Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 50 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Öğrenci adayının sözlü sınavda ve mülâkatta başarılı sayılabilmesi için her birinden 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekmektedir.

CTE 300 personel alımı başvuru ilan metni için TIKLAYINIZ.

CTE 300 personel alımı başvuru sonuçları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler