1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ADALET PERSONEL ALIMI

  4. CTE 300 Memur Alımı Başvuruları Başladı
CTE 300 Memur Alımı Başvuruları Başladı

CTE 300 Memur Alımı Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 300 idare memuru öğrencisi alımı başvuruları başladı. CTE 300 kamu personeli alımı başvuru şartları ve tüm detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Ceza ve Tevkifevleri "CTE" Genel Müdürlüğü tarafından 300 idare memuru öğrencisi alım ilanı yayımlanmasının ardından 19 Ağustos 2019 itibarıyla başvurular da başladı. CTE 300 kamu personeli alımı yapılacak. Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğünce sözlü sınav ve mülakat ile 9-5'inci dereceli kadrolara 300 idare memurluğu öğrencisi alımı detaylarını My Memur olarak bu haberimizde bulabilirsiniz.

CTE 300 kamu personeli memur alımı 19 Ağustos 2019 ile 2 Eylül 2019 tarihleri arasında Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına bizzat yapılacaktır. CTE 300 personel alımına başvurular posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

CTE 300 İDARE MEMUR ÖĞRENCİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türk Vatandaşı olmak gerekiyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 29'uncu maddesi hükümleri gereğince adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

CTE 300 PERSONEL ALIMI ASKERLİK ŞARTI NEDİR?

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak gerekiyor.

CTE 300 PERSONEL ALIMI YAŞ ve KPSS ŞARTI NEDİR?

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 02/09/2019 itibariyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (22/07/1983 ve sonrası doğumlu olanlar) gerekiyor.

2018 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

CTE 300 MEMUR ALIMI MEZUNİYET ŞARTI NEDİR?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak gerekiyor.

Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak gerekiyor. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek gerekiyor. Sağlık kurulu raporu sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.

CTE 300 personel alımı başvuru ilan metni için TIKLAYINIZ.

55483.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler