1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. CTE 300 Memur Alımı Duyurusu! İdare Memuru Öğrencisi Sözlü Sınav Yeri ve Tarihleri
CTE 300 Memur Alımı Duyurusu! İdare Memuru Öğrencisi Sözlü Sınav Yeri ve Tarihleri

CTE 300 Memur Alımı Duyurusu! İdare Memuru Öğrencisi Sözlü Sınav Yeri ve Tarihleri

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 300 idare memuru öğrencisi alımı kapsamında sözlü sınav yerleri ve tarihleri belli oldu. CTE memur alımı duyurusu için tıklayınız.

A+A-

300 İdare Memuru Öğrencisi Alım İlanı Kapsamında Sözlü Sınav ve Mülakata Katılmaya Hak Kazanan Adayların Sınav Tarihleri ve Saatlerine İlişkin Duyuru yayımlandı. CTE 300 idare memuru öğrencisi alımı kapsamında sözlü sınav tarihlerini ve detaylarını araştıran adaylar için gerekli bilgileri “My Memur” olarak bu haberimizde hazırladık.

CTE 300 MEMUR ALIMI İÇİN 1500 ADAY BELLİ OLDU

Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yapılan incelemeler sonucunda başvuru şartlarını taşıyanlardan, belirlenen kadro sayısının 5 katı (1500) aday sözlü sınav ve mülakata katılmaya hak kazananlara ilişkin aday listesi 15 Ekim 2019 tarihinde CTE internet sitesinde yayınlanmıştı.

Sözlü sınav ve mülakat Ankara Hakimevi (Harbiye, Tavuskuşu Sk. No: 15, 06460 Çankaya/ ANKARA) adresinde yapılacak olup; sözlü sınav ve mülakata katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınav ve mülakata girecekleri tarihlere aşağıdaki bağlantıdan erişim sağlayabilirsiniz.

Sözlü Sınav ve Mülakata katılmaya hak kazanan adayların belirtilen yer ve saatte resimli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) ile hazır bulunmaları gerekmektedir.

CTE 300 İDARE MEMURU ÖĞRENCİ ALIMI SÖZLÜ SINAV KONULARI

Sözlü Sınav;

- İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40,

- Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 20,

- Genel Kültür 40

Puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; genel hukuk, infaz mevzuatı ve ceza infaz kurumu idaresine ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.

CTE 300 İDARE MEMURU ÖĞRENCİ ALIMI MÜLAKAT SINAVI

Mülakat;

- İlgilinin davranışı ve genel fiziki durumu 50,

- Bir konuyu kavrama ve ifade etme yeteneği 50 Puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Öğrenci adayının sözlü sınavda ve mülakatta başarılı sayılabilmesi için her birinden 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekmektedir.

NİHAİ BAŞARI LİSTESİ NASIL OLACAK?

Nihai başarı listesi, adayların merkezi sınav, sözlü sınav ve mülakattan aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre belirlenecektir.

Nihai başarı listesinde, puanların eşit olması halinde; sırasıyla merkezi sınav puanı, sözlü sınav puanı, mülakat puanı ve diploma notu yüksek olan aday sıralamada üstte yer alır.

Nihai başarı listesi sözlü sınav ve mülakatın bitimine müteakip Genel Müdürlüğümüz internet sitesinden bilahare ilan edilecektir.

Liste için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler