1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. CTE 3611 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçlarının Açıklanacağı Zaman
CTE 3611 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçlarının Açıklanacağı Zaman

CTE 3611 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçlarının Açıklanacağı Zaman

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 3 bin 222 İKM, 89 katibi, 58 sağlık memuru, 91 teknisyen, 75 şoför, 42 aşçı, 34 kaloriferci alımı başvuru sonuçlarının açıklanma tarihi ve uygulama sınavları bilgisi için tıklayınız.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE tarafından ceza infaz kurumları için sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 3 bin 222 infaz ve koruma memuru, 89 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 58 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 91 teknisyen, 75 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 34 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 3 bin 611 personel alımı kapsamında başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih ve uygulama sınavı tarihleri şu şekildedir:

Sözlü sınava katılacak teknisyen, sağlık memuru, aşçı, kaloriferci adayları ile uygulama sınavına katılacak büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), şoför ve boy-kilo ölçümüne katılacak infaz ve koruma memuru adayları sözlü sınavdan önce 6 Kasım 2017 tarihinde ilgili sınav merkezlerinde ve varsa ilgili sınav merkezinin bağlı olduğu Cumhuriyet başsavcılığı resmi internet sitelerinde ilan edilecektir. Bu kapsamda ilgili sınav merkezinin internet sitelerini 6 Kasım'da kontrol ediniz.

CTE personel alımı boy kilo ölçümü ne zaman yapılacak? İnfaz ve koruma memurları için ilan edilen pozisyon sayısının on katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan infaz ve koruma memuru adaylarının boy ve kilo ölçümleri her bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için ayrı ayrı olmak üzere  13 Kasım 2017  ve devam eden günlerde yapılacak olup, adayların boy-kilo ölçümüne hangi gün katılacakları ilgili sınav merkezlerince ilan edilecektir. Boy kilo ölçümüne katılmayanların mazeretleri kabul edilmeyecek, sözlü sınava katılamayacaklardır.

CTE kamu personeli alımı kapsamında sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği) uygulama sınav tarihi ne zaman? 20 Kasım 2017 tarihinde adayların daktilo veya bilgisayar ile vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıklarının tespiti için uygulama sınavı yapılacaktır. Belirtilen günde uygulama sınavının bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

CTE sözleşmeli memur alımı kapsamında şoförler için uygulama sınav tarihi ne zaman? 23 Kasım 2017 tarihinde yapılacaktır.  Belirtilen günde uygulama sınavının bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

CTE sözleşmeli personel alımı kapsamında sözlü sınav tarih ne zaman? Sözleşmeli infaz ve koruma memuru, büro personeli (ceza infaz kurumu katipliği), teknisyen, diğer sağlık personeli (sağlık memuru), destek personeli (şoför, aşçı ve kaloriferci) sözlü sınavı 25 Aralık 2017 ve devam eden günlerde yapılacaktır.  Alınacak personel sayısı ve unvanına göre sözlü sınavın tarihleri sınavı yapacak ilgili sınav merkezince belirlenerek ilan edilecektir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.