1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. CTE 3611 Sözleşmeli Personel İKM ve Diğer Personel Alımları Yapacak
CTE 3611 Sözleşmeli Personel İKM ve Diğer Personel Alımları Yapacak

CTE 3611 Sözleşmeli Personel İKM ve Diğer Personel Alımları Yapacak

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü 3 bin 611 sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. 3222 infaz ve koruma memuru İKM olmak üzere büro personeli, diğer sağlık personeli, teknisyen, şoför, aşçı ve kaloriferci alım ilanı tıklayın.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE sözleşmeli 3 bin 611 personel alımı ilanı da yayımlandı. 2 bin 500 zabıt katibi ile mübaşir alımının açıklanmasından sonra İKM ile diğer tüm personelleri içeren kontenjanlar ve şartlar açıklandı. 

 

Adalet Bakanlığı İKM alımı başvuru formu ile CTE diğer personel alımı başvuru formuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Başvurular 13 Ekim ile 25 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvuru formuna dair dosyaları haber içeriğindeki bağlantılardan temin edebilirsiniz.

 

CTE 3611 İKM ve sözleşmeli personel alımı kapsamında 2 bin 606 erkek İKM alımı, 616 Kadın İKM alımı ile 89 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 58 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 91 teknisyen, 75 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 34 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 3 bin 611 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

 

CTE personel alımı KPSS şartı!

 

Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak, Merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

 

Bknz: CTE personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

Bknz: CTE 3 bin 611 Personel alımı BAŞVURU FORMU için TIKLAYINIZ.

Bknz: CTE personel alımı yapılacak iller ve kadro dağılımları için TIKLAYINIZ.

Bknz: CTE personel alımı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması formu için TIKLAYINIZ.

 

CTE 3 bin 611 sözleşmeli İKM ve diğer personel alımı genel şartları şu şekildedir:

 

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 25 Ekim 2017 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak gerekiyor.

 

Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek gerekiyor. TCK hükümlerine göre mahkum olmamak gerekmektedir.

 

Bknz: İnfaz Koruma Memuru İKM, Mübaşir ve Şoför Alımı Şartları Değişti (5 Ekim 2017)

Bknz: 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru Alımı KPSS Şartı Değişiyor mu

 

CTE personel alımı askerlik şartı!

 

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor. Tüm unvanlar bazında özel şartlar, illere dair kontenjanlar ve ilan metnine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Bknz: Adalet Bakanlığı ve Ceza Tevkifevleri CTE 6 Bin 111 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları ve Tüm Şartlar

Bknz: Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı En Düşük ve Yüksek Puanlar için TIKLAYINIZ.

Bknz: En Az Lise Mezunu 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru Alımı Başvuru Şartları Nelerdir - Adaylar Ne Talep Ediyor

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler