1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. CTE 6 Bin 681 İKM Alımına Kimler Başvurabilir
CTE 6 Bin 681 İKM Alımına Kimler Başvurabilir

CTE 6 Bin 681 İKM Alımına Kimler Başvurabilir

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 7 Bin 467 Personel alımı kapsamında 6 bin 681 İKM alınacak. CTE, 6681 İnfaz ve Koruma Memuru alımına kimler başvuru yapabilecek.

A+A-

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 7 bin 467 sözleşmeli pozisyon için personel alımı sınav ilanı yayımlanması ile CTE'ye İKM alımı kontenjanları ve şartları açıklandı. CTE 6 bin 681 infaz ve koruma memuru alımı için başvuru genel ve özel şartları şu şekildedir.

İnfaz ve Koruma Memuru alımı özel şartları; Sözleşmeli infaz ve koruma memurluğuna yerleşebilmek için en az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  11 Haziran 2018  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

6681 İKM alımı genel şartları; Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek gerekiyor.

Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

CTE İKM alımı askerlik şartı! Askerlikle ilgisi bulunmamak veya  askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

CTE İKM alımı yaş ve KPSS şartı; Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  11/06/2018  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.

Merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) CTE personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.