1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. CTE 615 Kadro İçin Yazılı Sonuçları Açıklandı! Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği
CTE 615 Kadro İçin Yazılı Sonuçları Açıklandı! Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği

CTE 615 Kadro İçin Yazılı Sonuçları Açıklandı! Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği

​​​​​​​Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sözlü Sınav Duyurusu yapıldı. CTE, GYS ve UD sözlü sınavına katılacak adaylar ve tüm detaylar belli oldu.

A+A-

Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında münhal bulunan 75 Ceza İnfaz Kurumu Kurum 2. Müdürü, 75 Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı, 75 İdare Memuru, 75 Şef, 25 Sayman, 250 İnfaz ve Koruma Başmemuru, 15 Memur; unvan değişikliği sınavı ile de 25 Öğretmen kadrolarına atama yapılmak üzere yazılı sınav sonuçlandırıldı.

CTE’den yapılan açıklamada liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde hizmetin gerekleri ve personel plânlaması esas alınarak 28 Ekim 2005 tarih ve 25980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği çerçevesinde “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nın yazılı kısmı 23 Mart 2019 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Ankara'da yapılmıştır.

Yazılı sınavda başarılı olanlardan sınavda en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ikinci müdür, denetimli serbestlik müdür yardımcısı ve idare memuru unvanları için ilan edilen kadro sayısının beş katı; diğer unvanlarda ise ilan edilen kadro sayısının üç katı aday sözlü sınava çağrılmıştır. Son adayla aynı puana sahip olan personelin tamamı da sözlü sınava çağrılmıştır. Yazılı sınavda 60 ve üzeri puan almasına karşın sözlü sınav katına giremeyenler sözlü sınava çağrılmamıştır.

Taşra atamalı personel için, adalet komisyonu başkanlıklarınca gönderilen evrak üzerinden, merkez atamalı personel için ise özlük dosyasında yer alan belgeler üzerinden değerlendirme yapılmış olup şartları taşımayanlar sözlü sınav listesinden çıkarılmıştır. Bu durumdaki adaylara ayrıca tebligat yapılacaktır.

CTE GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SÖZLÜ SINAV DETAYLARI

Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (30 puan),

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (20 puan),

Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (20 puan),

Özgüveni, ikna kabiliyeti (10 puan),

Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan) esas alınarak yüz tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavda yüz üzerinden en az yetmiş puan alanlar başarılı sayılacaktır. Görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle atanacakların yazılı ve sözlü sınavda başarılı olmaları gerekir.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sınava gelirken resimli bir kimlik belgesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Kurum 2. Müdürü unvanında sözlü sınava katılacaklara ilişkin liste,

Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı unvanında sözlü sınava katılacaklara ilişkin liste,

İdare Memuru unvanında sözlü sınava katılacaklara ilişkin liste,

Şef unvanında sözlü sınava katılacaklara ilişkin liste,

Sayman unvanında sözlü sınava katılacaklara ilişkin liste,

İnfaz ve Koruma Başmemuru unvanında sözlü sınava katılacaklara ilişkin liste,

Memur unvanında sözlü sınava katılacaklara ilişkin liste ile

Öğretmen unvanında sözlü sınava katılacaklara ilişkin listeye aşağıdaki PDF dosyasından ulaşabilirsiniz:

Sözlü sınav duyurusu için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler