1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. CTE, 6681 İKM Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor
CTE, 6681 İKM Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor

CTE, 6681 İKM Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü tarafından 6 bin 681 İnfaz ve Koruma Memuru alımı mülakat sonuçlarının açıklanması bekleniyor. CTE İKM alımı şartları nelerdi?

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için 2018 yılının ilk personel alımı planlamasında 7 bin 467 kontenjan verilmişti. İKM alımı için de 6 bin 681 kadro ayrıldı. Adalet Komisyonlarında mülakatları yapılan CTE infaz ve koruma memuru İKM alımı mülakat sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

66 bin 810 aday İKM alımı sözlü sınav sonuçlarını bekliyor!

İKM alımı mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından Adalet Bakanlığı ve CTE ye 15 bin personel alımı için duyuru sürecine girilecek. KPSS önlisans sınav sürecinin tamamlanmasının ardından Adalet ve CTE 15 bin personel alımı ilanı da yayımlanacaktır.

Bakan Abdülhamit Gül’ün açıklamasına göre ilanların yayımlanması gerekmekteydi. Fakat 1 aydan fazla süre geçtiği ve KPSS ortaöğretim ile önlisans sürecinin tamamlanmasına kaldığı için Aralık sonu gibi alımlara dair duyuru ve ilanlar yayımlanacaktır.

10 Eylül'den beri CTE mülakatları devam ediyordu! Sözleşmeli infaz ve koruma memuru sözlü sınavı 10 Eylül 2018 ve devam eden günlerde yapılacağı kılavuzda yer almıştı. 1 aydan fazla süre oldu ve mülakatlarla ilgili sonuçların açıklanma sürecine girildiğini düşünmekteyiz.

Nihai başarı listesi İKM için nasıl olacak? CTE İnfaz ve Koruma Memurları alımı kapsamında sözlü sınav sonucu nihai başarı listesi adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanması suretiyle düzenlenecektir.

İnfaz ve koruma memuru pozisyonlarına atanacaklara ilişkin nihai başarı listesi düzenlenirken öncelikle hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, yüksekokulların adalet programı ve adalet ön lisans programı mezunları en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle her bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için ayrı ayrı sıralanacak olup, diğer adaylar bu sıralamayı takiben kendi aralarında en yüksek puandan başlayarak sıralanacaktır denildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler