1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. CTE Cezaevlerinde Çocuk Gelişimci ve Sosyolog Personel Çalıştıracak
CTE Cezaevlerinde Çocuk Gelişimci ve Sosyolog Personel Çalıştıracak

CTE Cezaevlerinde Çocuk Gelişimci ve Sosyolog Personel Çalıştıracak

Ceza ve Tevkifevleri (CTE) tarafından cezaevlerine çocuk gelişimci ve sosyolog personel alımı yapılacak. Tüzük değişikliğine göre artık ceza infaz kurumlarında çocuk gelişimi uzmanı ve sosyolog çalıştırılacak.

A+A-

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) tarafından tüzük değişikliği hakkında bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan metinde Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Tüzük'te Değişiklik Yapılmasına Dair Tüzük yer aldı. Tüzükte yapılan değişikliğe göre cezaevlerinde çocuk gelişimi uzmanı ve sosyolog çalıştırılacak.

Cezaevlerine çocuk gelişimci ve sosyolog alınacak.

2006 yılında yayınlanan tüzüğün 24. maddesi Bakanlar Kurulu kararı ile değiştirildi. Bu maddede ceza infaz kurumlarındaki psiko-sosyal yardım servisi ile ilgili hükümler yer alıyordu. Tüzüğün eski halinde, psiko-sosyal yardım servislerinde psikolog ve sosyal çalışmacının görev alacağı belirtiliyordu.

Tüzükte yapılan değişikliğe göre artık ceza infaz kurumlarının psiko-sosyal yardım servislerinde sosyolog ve çocuk gelişimi uzmanı da görev alacak. Tüzük Danıştay’ın da onayı ile yürürlüğe girdi.

Personel alımı olacak mı?

Birçok çocuk gelişimi bölümü mezunu ve sosyolog, CTE’ye bu değişiklikle birlikte personel alımı olup olmayacağını merak ediyor. Türkiye’de bulunan yüzlerce ceza infaz kurumunda artık çocuk gelişimi uzmanı ve sosyolog ihtiyacı olacağı için bir personel alımı olacağı kesin denebilir. Ancak bunun zamanı henüz bilinmiyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum