1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. CTE Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti! 24 Mayıs 2019
CTE Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti! 24 Mayıs 2019

CTE Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti! 24 Mayıs 2019

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 24 Mayıs 2019 Tarihli ve 30783 Sayılı Resmi Gazetede yayımlandı.

A+A-

Adalet Bakanlığı tarafından Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.. Yapılan değişiklikler 24 Mayıs 2019 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişiklikleri My Memur olarak hazırladık.

Görevde yükselme suretiyle atama işlemleri maddesinde değişiklik yapıldı. 28 Ekim 2005 tarihli ve 25980 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 15 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Eski Hüküm: Genel Müdürlükçe tercih alınması durumunda ise başarı puanı esas alınarak ilgili personelin atamaları yapılır.

Yeni Hüküm: Genel Müdürlükçe tercih alınması durumunda, başarı sıralaması esas alınarak ilgili personelin tercihlerine göre atamaları yapılır. Genel Müdürlükçe hizmet ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak, tercihler nedeniyle boş kalan kadrolara, ilgili personelin tercihlerine bağlı kalınmaksızın re’sen atama yapılabilir.

Yapılan değişikliklerle GYS sonrası personellerin tercihleri alınacak ve başarı sıralamasına göre atama yapılacak. Ardından boş kalan kadrolara RE'SEN atama yapılabilecek. Personelin ek tercih yapmasına gerek kalmadan re'sen atama yapılacak.

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ

Bu Yönetmeliğin amacı; liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde hizmetin gerekleri ve personel plânlaması esas alınarak, ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlükleri ile ceza infaz kurumları ve tutukevleri personeli eğitim merkezlerinde görevli personelin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Bu Yönetmelik, ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlükleri ile ceza infaz kurumları ve tutukevleri personeli eğitim merkezlerinde görevli personelden 5 inci maddede belirtilen görevlere görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atanacakları kapsar.

Bu Yönetmelik; 14 Temmuz 1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 15 Mart 1999 tarihli ve 99/12647 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler