1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. CTE, İKM Alımlarına Kimler Başvuru Yapabilecek
CTE, İKM Alımlarına Kimler Başvuru Yapabilecek

CTE, İKM Alımlarına Kimler Başvuru Yapabilecek

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE için yeni İnfaz ve Koruma Memuru İKM alımları yapılacak. İlanların Bakan Gül'ün talimatıyla yakında yayımlanacağı belirtildi. İşte son İKM şartları!

A+A-

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları ile CTE için toplamda 16 bin 100 personel alımı açıklamasının ardından gözler ilanlara odaklandı. Bakanlığın yakın sürede ilanları yayımlayacağı belirtilmişti.

Bu kapsamda My Memur olarak ilanların ivedilikle yayımlanması için çalışmalar yapmakta ve adayların taleplerini gündemde sürekli olarak tutmaktayız.

2018 yılı 2. dönem İnfaz ve Koruma Memuru alımlarında şartlar nasıl olacak? İşte tüm detayları ile CTE İKM personel alımı şartlarına dair bilgiler.

Genel şartlar! Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak gerekiyor.

Askerlik şartı! Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Sağlık şartı! Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek gerekiyor.

Mezuniyet şartı! Sözleşmeli infaz ve koruma memurluğuna yerleşebilmek için en az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

Yaş ve KPSS şartı! İnfaz ve koruma memuru alımı için yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Tüm mezuniyetler için KPSS'den 70 gerekiyor. Merkezi sınavın (KPSS-2016, lise ve önlisans), (KPSS-2018, lisans) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) gerekiyor.

Boy ve kilo şartı! Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.) gerekiyor.

Cezai hükümler! Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler