1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. CTE İnfaz ve Koruma Memuru İKM Alımı Şartları Aralık 2018
CTE İnfaz ve Koruma Memuru İKM Alımı Şartları Aralık 2018

CTE İnfaz ve Koruma Memuru İKM Alımı Şartları Aralık 2018

Adalet Bakanlığı tarafından merkez ve taşra teşkilatı ile Ceza ve Tevkifevleri CTE için 15 bin personel alımı yapılacak. Bakanlık ve CTE ilanları için geri sayım sürerken infaz ve koruma memuru alımına kimler başvuru yapabilecek? İKM personel alımı şartla

A+A-

Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül tarafından 5 Eylül 2018’de müjdesi verilen 16 bin 100 personel alımından sadece Hakim ve Savcı alımları için süreç başlatıldı. Komisyonlarda sonuçlar açıklanmaya devam ediyor. Peki Adalet ve CTE personel alımları neden henüz başlatılmadı?

Adalet ve CTE için 15 bin yeni personel alımı için Aralık ayı itibarıyla sürecin başlatılması adına haberlerimizi yoğunlaştırıyoruz.

CTE personel alımı kapsamında en fazla İnfaz ve Koruma memuru İKM alımı yapılacak. Peki kimler İKM alımına başvuru yapabilecek? Aralık 2018 itibarıyla güncel İKM alımı şartları neler olacağına dair haberimizi inceleyebilirsiniz.

Genel şartlar! Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak gerekiyor.

CTE İKM alımı ASKERLİK şartı nedir? Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

CTE İKM alımı SAĞLIK şartı nedir? Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek gerekiyor.

CTE İKM alımı MEZUNİYET şartı nedir? Sözleşmeli infaz ve koruma memurluğuna yerleşebilmek için en az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

CTE İKM alımı YAŞ şartı nedir? İnfaz ve koruma memuru alımı için yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir. Alımların 2019 sonrasında başlaması halinde 1 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu olanlar müracaat edebilecek.

CTE İKM alımı KPSS şartı nedir? Tüm mezuniyetler için KPSS'den 70 gerekiyor. KPSS Lisans, Önlisans ve Lisans alanlarında en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

CTE İKM alımı BOY ve KİLO şartı nedir? CTE’de İKM alımı için erkeklerde 170 cm, kadınlarda ise 160 cm‘den kısa boylu olmamak şartı aranıyor. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak gerekiyor. 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.

CTE İKM alımı Cezai hükümlerle ilgili şartlar! TCK’nın 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler