1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. CTE İnfaz ve Koruma Memuru İKM Alımı Şartları Ocak 2019
CTE İnfaz ve Koruma Memuru İKM Alımı Şartları Ocak 2019

CTE İnfaz ve Koruma Memuru İKM Alımı Şartları Ocak 2019

Adalet Bakanlığı ve CTE 15 bin yeni personel alımının acilen başlatılması için My Memur olarak desteğimizi yineliyoruz. Ceza ve Tevkifevleri CTE için en az 5 ya da 6 bin İKM alımı yapılacak. 2019 itibarıyla infaz ve Koruma Memuru Alımı şartları nelerdir?

A+A-

2018 yılı Eylül ayı itibarıyla müjdesi verilen Adalet Bakanlığı ve Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE için 15 bin yeni personel alımı ilanının yayımlanması için adayların talepleri ve beklentileri 2019 itibarıyla arttı. 5 aya yakın süredir alımlara dair ilan vb. açıklama maalesef yok!

1600 Hakim ve Savcı alımları için süreç başlatıldı ve geçtiğimiz gün de sınav sonuçları açıklandı. Fakat CTE ve Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları için 15 bin personel alımı ilanları henüz yayımlanmıyor!

Adalet ve CTE’ye yeni 15 bin yeni personel alımı için 2019 Ocak ayı bitmeden ilanlara dair detay ve kontenjan dağılımı talep ediliyor. CTE personel alımlarında en büyük pay yine İKM alımları için olacak. En az 5 ya da 6 bin yeni İnfaz ve Koruma Memuru alımı yapılacak? İşte İKM alımı şartlarına dair detaylar.

CTE 2019 Yılı İKM Alımı Genel şartları; Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak gerekiyor.

CTE 2019 Yılı İKM alımı ASKERLİK Şartı; Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

CTE 2019 Yılı İKM alımı SAĞLIK Şartı; Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek gerekiyor.

CTE 2019 Yılı İKM alımı MEZUNİYET şartı; Sözleşmeli infaz ve koruma memurluğuna yerleşebilmek için en az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

CTE 2019 Yılı İKM alımı YAŞ şartı; İnfaz ve koruma memuru alımı için yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir. 2018 yılında 1 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olan şartı yeni ilanla birlikte güncellenmesi bekleniyor. Yaş şartının değişmesi ve 30 yaş hükmünün 32 veya 35'e çekilmesi için adayların beklentileri devam ediyor.

CTE 2019 Yılı İKM alımı KPSS şartı; Tüm mezuniyetler için KPSS'den 70 gerekiyor. KPSS Lisans, Önlisans ve Lisans alanlarında en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

CTE 2019 Yılı İKM alımı BOY ve KİLO şartı; CTE’de İKM alımı için erkeklerde 170 cm, kadınlarda ise 160 cm‘den kısa boylu olmamak şartı aranıyor. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak gerekiyor. 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.

CTE 2019 Yılı İKM alımı Cezai hükümler; TCK’nın 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
12 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler