1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. CTE Personel Alımı Mülakat Sonuçları Sorgulama Sayfaları! Adaylar Sonuçları Bekliyor
CTE Personel Alımı Mülakat Sonuçları Sorgulama Sayfaları! Adaylar Sonuçları Bekliyor

CTE Personel Alımı Mülakat Sonuçları Sorgulama Sayfaları! Adaylar Sonuçları Bekliyor

Adalet Bakanlığı, Ceza ve tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü 7476 personel alımı nihai sonuçlar ne zaman açıklanacağına dair haberimizi inceleyebilirsiniz. CTE personel alımı sonuçları açıklanınca haberimizdeki sayfalardan kontrol edebilirsiniz.

A+A-

Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için 7 bin 476 personel alımı ilanının 18 Mayıs 2018’de yayımlanmasından 1 hafta öncesinde tüm illerin mülakat sonuçları bir önceki CTE personel alımı için açıklanmış ve atamalar yapılmıştı.

12 Kasım’da ilan edilen 2017 yılı CTE 3 bin 611 personel alımı için nihai sonuçlar 7 ay sonra belli olmuştu. Nihai listelerin hemen açıklanmasından sonra da 2018 yılı alımları ilan edilmişti.

18 Mayıs’ta başlayan CTE 7476 personel alımı sürecinde son aşamanın da yakında tamamlanması bekleniyor. Henüz 5 aylık bir süreç tamamlandı. Her ne kadar CTE personel alımları için mülakatların tamamlanması tüm komisyonlar bazında alınmaya devam etse de bir önceki alıma nazaran iki katı kontenjan var.

CTE ve Adalet Bakanlığı için açıklanan yeni 15 bin personel alımı için mülakat komisyonlarının çalışmalarını tamamlaması beklenebilecek gibi görünüyor. Komisyonların aşağıdaki listelerine ulaşabilir ve sınav komisyonlarının internet sitelerini bulabilirsiniz.

CTE personel alımı mülakat sonuçlarınızı aşağıdaki internet sitelerinden takip edebilirsiniz. Her komisyon farklı tarihlerde açıklayabileceğinden ve net sonuçlara dair tarih açıklanmadığından beklemekten başka bir durum bulunmamaktadır. My Memur olarak tüm süreçleri takip etmekteyiz.

CTE personel alımları mülakatları sonrasında nihai başarı listesi nasıl oluşacak! Nihai başarı listesi adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanması suretiyle düzenlenecektir.

İnfaz ve koruma memuru ile büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği) pozisyonlarına atanacaklara ilişkin nihai başarı listesi düzenlenirken öncelikle hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, yüksekokulların adalet programı ve adalet önlisans programı mezunları en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle her bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için ayrı ayrı sıralanacak olup, diğer adaylar bu sıralamayı takiben kendi aralarında en yüksek puandan başlayarak sıralanacaktır.

CTE personel alımında aşağıdaki internet sitelerinin haricinde açıklanabilecek sonuçlar için www.komisyonismi.adalet.gov.tr şeklinde kendi komisyonunuzdan takip edebilirsiniz.

6681 Sözleşmeli infaz ve koruma memuru İKM alımında 10 katı aday sözlü sınava çağrıldı. 66810 aday sözlü sınava katılıyor. 49 büro personeli alımı için (ceza infaz kurumu kâtipliği) 20 katı aday, 480 kişi uygulamaya çağrıldı. Ardından 3 katı aday sözlü sınava alınıyor. 185 teknisyen alımı için 5 katı aday, 925 kişi sözlü sınava çağrıldı. 223 kişi sağlık memuru alımı için 5 katı aday, 1115 kişi sözlü sınava çağrıldı.

266 destek personeli (şoför) alımı için 10 katı aday, 2660 kişi sözlü sınava çağrıldı. 42 destek personeli (aşçı) alımı için 5 katı aday, 210 kişi sözlü sınava çağrıldı. 21 destek personeli (kaloriferci) alımı 5 katı aday, 105 kişi sözlü sınava çağrıldı.

CTE personel alımı mülakat sonuçları ve nihai listelerin sorgulanabileceği sayfalar için TIKLAYINIZ. Tüm komisyonların listesi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler