CTE Personel Atama Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri CTE tarafından 11 Ekim 2019 tarihi itibarıyla Hizmete Açılacak Afyonkarahisar Ceza İnfaz Kurumlarına Personel Atama Sonuçları belli oldu. Ataması yapılan 195 personel için tıklayınız.

56769
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

11 Ekim 2019 Cuma günü itibarıyla Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri CTE tarafından yapılan açıklamada hizmete açılması planlanan Afyonkarahisar ceza infaz kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması amacıyla ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan komisyon atamalı personelin (erkek infaz ve koruma memurlarının) talepleri, hizmet puanları, görev yaptıkları ve talepte bulundukları kurumların personel ihtiyacı göz önünde bulundurularak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 76’ncı maddesi ile 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 3’üncü maddesi ile Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 22, 24, 26 ve 41’inci maddeleri gereğince Norm ve Atama Sistemi (NAS) üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilmiş olup, talepleri uygun görülenler açıklandı.

195 PERSONEL ATANDI

Bu kapsamda atanma/yerleştirilme talebinde bulunan 284 personelden atanma/yerleştirilme şartlarını taşıyan 195 personelin atanması/yerleştirilmesi/geçici görevlendirilmesi Norm ve Atama Sistemi üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Patnos Adalet Komisyonuna bağlı kurumlardan 29, Şanlıurfa Adalet Komisyonuna bağlı kurumlardan 16 personel atanma/yerleştirilme talebinde bulunmuş olup, kurumlarda yürütülen hizmetlerin zafiyete uğramasını önlemek amacıyla Patnos ve Şanlıurfa komisyonlarına bağlı kurumlar için 100 puan kota uygulaması yapılmış, ayrıca Ardahan ve Emirdağ ceza infaz kurumlarındaki personel ihtiyacı nedeniyle söz konusu kurumlarda görev yapan ve atanma/yerleştirilme talebinde bulunan personelin talepleri olumsuz olarak değerlendirilmiştir.

Talepleri olumlu değerlendirilen personele dair liste ekte belirtilmiş olup listede ismi bulunmayanların talebi uygun görülmemiştir açıklamasına yer verildi.

Başvuru şartları nelerdi?

a) Sözleşmeli ve kadrolu personelin 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle görev yapılan adalet komisyonu yetki alanı içerisinde 2 (iki) yıllık hizmet süresini doldurmuş olması gerekmektedir. (sözleşmeli pozisyonda geçen süreler hesaba katılacak, askerlik, açıkta ve aylıksız izinde geçirilen süreler ile hastalık raporlarının 3 (üç) aydan fazlası hesaba katılmayacaktır).

b) Hizmet gereği atananlardan talepte bulunacakların 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle atandığı yerde göreve başladığı tarihten itibaren en az üç yıl görev yapmış olmaları gerekmektedir. (önceki görev yerinin bağlı olduğu merkez ve mülhakatına atanmak isteyenlerde sekiz yıllık çalışma süresinin tamamlanması gerekmektedir.)

c) Son görev yerindeki eylemi ile ilgili olarak, son iki yıl içerisinde uyarma veya kınama dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak (hizmet gereği atananlarda uyarma cezası dışında ceza almamış olmak) gerekiyordu.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!