1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. CTE Personeli 2020 Yılı Eğitim Planı Yayımlandı
CTE Personeli 2020 Yılı Eğitim Planı Yayımlandı

CTE Personeli 2020 Yılı Eğitim Planı Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE tarafından 2020 yılı eğitim planı yayımlandı. CTE personeli eğitim planına dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri “CTE” Genel Müdürlüğü Personeli 2020 Yılı Eğitim Planı Şubat ayı itibarıyla yayımlandı. Ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personele yönelik eğitim planı Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL tarafından onaylanarak yayımlandı. “Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli 2020 Yılı Eğitim Programı” ile “Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli 2020 Yılı Eğitim Plânı” bağlantılarına aşağıdaki ayrıca ulaşabilirsiniz.

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNİN 2020 YILI EĞİTİM PROGRAMI

AMAÇ VE KAPSAM

2020 yılı eğitim plânı ile ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personelin; uluslararası standartlara uygun, çağdaş infaz anlayışını benimsemeleri,  hukuka ve insan haklarına saygıyı içselleştirmeleri, insan odaklı kamu hizmeti anlayışını geliştirmeleri, kurumlarda yaşanan problemlerin çözümüne katkı sağlamaları, ceza infaz kurumlarının doğası gereği yaşanan olumsuz duygularla doğru şekilde baş edebilmeleri ile hükümlünün, suç davranışının farkına vararak yeniden sosyalleşmesini teşvik etmeleri, üretken, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmaları hedeflenmiştir.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personeline ilişkin eğitim faaliyetleri, 10/07/2018 tarihli 1 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 43. maddesinin ç bendi ile 4769 sayılı Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kanunu hükümleri gereğince hizmetlerin verimlilik, etkinlik ve tutumluluk ilkelerine göre yürütülebilmesi, bilgi ve teknolojideki hızlı değişim ve gelişime uyum sağlamak amacı ile düzenlenmektedir.

Ayrıca Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Aday Memurları Yetiştirme Yönetmeliği, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Hizmet İçi Eğitim Yönetmeliği, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Hizmet Öncesi Eğitim Yönetmeliği ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği doğrultusunda; personelin bilgi, beceri ve davranış yönünden yetiştirilmelerini sağlamak, verimliliklerini arttırmak amacıyla Eğitim Merkezleri ile yerinde yapılacak olan eğitimlerin esas ve usullerini belirleyerek, uygulamada birliği sağlamak, infaz hizmetleri standartlarını daha yükseğe çıkartmak ve 5402 sayılı Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanununun 24’üncü maddesine göre denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli personele, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezlerinde hizmet öncesi, aday memurluk ve hizmet içi eğitimlerinin yanı sıra görevleri ile ilgili diğer eğitimlerin uygulanması amaçlarımız arasında yer almaktadır.

HEDEF

Eğitimler ile personelin;

a) Genel Müdürlüğümüzün misyon, vizyon, stratejik amaç ve hedefleri çerçevesinde, üstlenilen görev ve sorumlulukların verimlilik, etkinlik ve tutumluluk ilkelerine göre yürütülebilmesi, bilgi ve teknolojideki değişim ve gelişime uyum sağlayarak niteliklerinin artırılmasına;

b) Atatürk ilkelerine bağlı, demokratik, lâik, sosyal hukuk devletini benimseyen, psikolojik ve moral düzeyi yüksek, çağdaş, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, görevin gerektirdiği bilgileri kazanmış kişiler olmalarına;

c) Görevlerinin yürütülmesinde adalet, dürüstlük, saydamlık, tarafsızlık ve güvenilirlik ilkelerine uyumlarının sağlanmasına ve niteliklerinin yükseltilmesine çalışılacaktır.

GERÇEKLEŞTİRİLECEK EĞİTİM PROGRAMLARI

Gerçekleştirilecek eğitim programlarında eğitim merkezlerinin derslik kapasiteleri nazara alınmış, bu kapsamda;

200 kişi kapasiteli Ankara Eğitim Merkezinde 117 eğitim programında 4294, 242 kişi kapasiteli Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer İstanbul Eğitim Merkezinde 134 eğitim programında 4100;  320 kişi kapasiteli Hüseyin Turgut Erzurum Eğitim Merkezinde 84 eğitim programında 3428; 226 kişi kapasiteli Kahramanmaraş Eğitim Merkezinde 84 eğitim programında 3511; 263 kişi kapasiteli Denizli Eğitim Merkezinde 102 eğitim programında 3913 olmak üzere toplam 19.246 değişik unvandaki personele eğitim verilmesi hedeflenmiştir.

Her eğitim merkezi tarafından eğitim yönünden kendisine bağlı ceza infaz kurumlarında, Genel Müdürlüğümüzün belirleyeceği tarihlerde “Yerinde Eğitim Programı” yapılacaktır. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde bunların dışındaki ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli personelin bilgi, beceri ve motivasyonunu artırmak amacıyla “Yerinde Eğitim Programı” yapılacaktır.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli 2020 Yılı Eğitim Programı için TIKLAYINIZ.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli 2020 Yılı Eğitim Plânı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler