1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. CTE Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği Değişti
CTE Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği Değişti

CTE Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği Değişti

Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 13 Eylül 2017 Tarihli ve 30179 sayılı resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

Adalet Bakanlığı tarafından Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 13 Eylül 2017 tarihli resmi gazetede yapılan düzenlemelerle değişti. İşte yapılan değişikliklerin karşılaştırmalı tam metni.

4 Mayıs 2004 tarihli ve 25452 sayılı ResmiGazete’de yayımlanan Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin Mali hükümler bölümünde yer alan "Yapılan Masrafların Geri Alınması" maddesi şu şekilde değiştirilmiştir:

Eski hüküm: Başarısızlıkları veya sağlık durumları dışındaki nedenlerle öğrenciliği sona erdirilenler veya isteği ile öğrencilikten ayrılanlar, mecburi hizmet süresini tamamlamadan görevinden çekilenler ile göreviyle ilişiği kesilenlerden, kendileri için yapılmış bulunan bütün giderler iki katı fazlasıyla birlikte geri alınır.

Yeni hüküm: Başarısızlıkları veya sağlık durumları dışındaki nedenlerle öğrenciliği sona erdirilenler veya isteği ile öğrencilikten ayrılanlar, kendileri için yapılmış bulunan bütün giderleri iki katı olarak ödemek zorundadırlar.

Ataması yapıldıktan sonra, sağlık nedeniyle görevini yapmaya devam edemeyecekler hariç olmak üzere herhangi bir sebeple mecburi hizmet yükümlülüğü dolmadan görevinden çekilenler ile göreviyle ilişiği kesilenler kendileri için yapılmış bütün giderleri, görev yapmadıkları süre ile orantılı ve iki katı olarak ödemek zorundadırlar. Yönetmelik değişikliği resmi gazete metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler