1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. CTE Sağlık Memuru Alımına Kimler Başvurabilecek
CTE Sağlık Memuru Alımına Kimler Başvurabilecek

CTE Sağlık Memuru Alımına Kimler Başvurabilecek

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri (CTE) sözleşmeli diğer sağlık personeli (sağlık memuru) alımı KPSS, Yaş, özel ve genel tüm şartlarını sizler için hazırladı. 58 sağlık personeli alımı başvuruları ve tüm detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE için sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 3222 infaz ve koruma memuru, 89 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 58 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 91 teknisyen, 75 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 34 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 3611 personel alımı yapılacaktır.

 

CTE sözleşmeli diğer sağlık personeli (sağlık memuru) alımına kaç katı aday çağrılacak?

 

Bu pozisyonlara yerleşecekler merkezi sınava (KPSS 2016) girip en az 70 puan alıp başvuranlar arasından en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının diğer sağlık personeli (sağlık memuru) beş katı aday belirlenecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşebilmek için gereken GENEL Başvuru şartlarına 3 bin 611 genel ilan için hazırladığımız haberden ulaşabilirsiniz.

 

Bknz: CTE 3 bin 611 Personel alımı BAŞVURU FORMU için TIKLAYINIZ.

 

CTE sözleşmeli diğer sağlık personeli (sağlık memuru) alımı KPSS şartı nedir?

 

Başvurularda, lisans mezunları için 2016 KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır. 

 

Merkezi sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

 

CTE sözleşmeli diğer sağlık personeli (sağlık memuru) pozisyonlarına yerleşebilmek için şartlar!

 

Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden ya da bu bölümlerin lisans veya önlisans programlarından mezun olmak gerekiyor. Başvurularla ilgili diğer detaylar tüm alımlar için geneldir. Bu kapsamda genel ilan metnine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Bknz: İnfaz Koruma Memuru İKM, Mübaşir ve Şoför Alımı Şartları Değişti (5 Ekim 2017)

Bknz: 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru Alımı KPSS Şartı Değişiyor mu

Bknz: Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı En Düşük ve Yüksek Puanlar için TIKLAYINIZ.

Bknz: En Az Lise Mezunu 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru Alımı Başvuru Şartları Nelerdir - Adaylar Ne Talep Ediyor

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler