1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 Üniversiteye Rektör Ataması Yaptı - Rektör Ataması Yapılan Üniversiteler
Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 Üniversiteye Rektör Ataması Yaptı - Rektör Ataması Yapılan Üniversiteler

Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 Üniversiteye Rektör Ataması Yaptı - Rektör Ataması Yapılan Üniversiteler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip tarafından onaylanan ve 5 Kasım 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren rektör atamaları 4 üniversiteye yapıldı. Antalya AKEVi İstanbul Şehir, Sanko ve Ufuk Üniversitesi rektör atama detayları için tıklayınız.

A+A-

5 Kasım 2017 Pazar tarihli resmi gazetede bugün yayımlanan atama kararlarında 4 üniversite için rektör ataması yapıldı. Antalya AKEV Üniversitesi rektör ataması, İstanbul Şehir Üniversitesi rektör ataması, Sanko Üniversitesi rektör ataması ve Ufuk Üniversitesi rektör atamasının detayları şu şekildedir?

Antalya AKEV Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. Hayati AKTAŞ atanmıştır.

İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. Peyami ÇELİKCAN atanmıştır.

Sanko Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. Güner DAĞLI atanmıştır.

Ufuk Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. Tevfık TEZCANER atanmıştır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler