1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 Yıllık Üniversite Mezunu Hemşireler Reçete Yazacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 Yıllık Üniversite Mezunu Hemşireler Reçete Yazacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 Yıllık Üniversite Mezunu Hemşireler Reçete Yazacak

Cumhurbaşkanı katıldığı toplantıda sağlık alanı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Doktor ve hemşire sayısının azlığına değinen Erdoğan hemşirelere yeni yetkiler verilecek dedi. Ayrıntılar haberimiz yer alıyor.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Özel bir hastanenin açılışına katıldığı toplantıda sağlık alanı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Sağlık alanından en büyük eksiğimizin doktor ve hemşire sayısında yetersizlik olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan hemşire kardeşlerim hemşire yardımcısı değil tam anlamıyla hemşire olacaksınız dedi. Amerika’dan örnek veren Erdoğan, hemşireler burada aynı zamanda doktor yardımcısı olarak hizmet veriyorlar. Reçete yazma yetkisi bulunmaktadır dedi.

Recep Tayip Erdoğan işte bizde bunu yapmaya çalışacağız hemşireler doktor yardımcısı olarak reçete yazma yetkisine sahip olacaklar. Sağlık sektöründe ki problemleri çözmek çerçevesinde sadece doktor yetiştiren üniversiteler de açtıklarını vurguladı.

Bezmialem Vakıf Gureba Hastanesi sağlık sektöründeki elamanları yetiştiren bir üniversite, devletin bu anlamda kurduğu üniversiteler bulunmakta dedi. Bu üniversitelerimiz doktor açığını kapatmak için hizmet verecekler. Bu anlamda çalışmalar eksiksiz bir şekilde yaptığımızda doktor başına düşen hastane sayısı azalacaktır.

Ülkemiz şuan dünyaya kafa tutuyor, bu dünya yarışında bizlerde varız ve olacağız. Erdoğan, halkımız hastaneler koşturarak gitmeyecek artık, en yakınındaki hastaneye yürüyerek gidebilecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum