1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: 657 Sayılı Kanunun Değiştirilmesi Lazım
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 657 Sayılı Kanunun Değiştirilmesi Lazım

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 657 Sayılı Kanunun Değiştirilmesi Lazım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değiştirilmesi, memur ve işçi ayrımının kaldırılması gerektiğini ifade etti.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz ve İnsan Hakları Paneli'nde açıklamalarda bulundu. Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen panelde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz darbe süreci hakkında konulara değindi. Cumhurbaşkanı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hakkındaki düşüncelerini ve fikirlerini de açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz hain darbe girişimi üzerine yaptığı konuşmasında, Fetullahçı Terör Örgütü ile iltisaklı memurların olduğunu hatırlattı. FETÖ bağlantılı kamu çalışanlarının devlete ihanet ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin en önemli sorunlarından birisi olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu işaret etti.

657 sayılı Kanunun sorunlu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir mutabakat sağlanması durumunda Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bu kanunda memur ve işçi ayrımının ortadan kaldırılabileceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı 657 sayılı Kanunun memur-işçi ayrımı olmaksızın tümüyle çalışanlar olarak değiştirilmesi gerektiğini, bu şekilde bir değişikliğin daha isabetli olacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasın OHAL sürecine de değindi. Olağanüstü Hal uygulamasının ne zaman kaldırılacağının sorulduğunu belirten Cumhurbaşkanı, ülkedeki huzursuzluklar sona erdiği, terörle mücadelede hedeflere ulaşıldığı zaman OHAL'in de kaldırılacağını açıkladı. Ancak bu süreç tamamlanmadan OHAL'in kaldırılamayacağını kaydetti.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler