Cumhurbaşkanı Erdoğan: 657 Sayılı Kanunun Değiştirilmesi Lazım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değiştirilmesi, memur ve işçi ayrımının kaldırılması gerektiğini ifade etti.

32661
Daha Fazla Göster

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz ve İnsan Hakları Paneli’nde açıklamalarda bulundu. Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen panelde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz darbe süreci hakkında konulara değindi. Cumhurbaşkanı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hakkındaki düşüncelerini ve fikirlerini de açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz hain darbe girişimi üzerine yaptığı konuşmasında, Fetullahçı Terör Örgütü ile iltisaklı memurların olduğunu hatırlattı. FETÖ bağlantılı kamu çalışanlarının devlete ihanet ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu işaret etti.

657 sayılı Kanunun sorunlu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir mutabakat sağlanması durumunda Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bu kanunda memur ve işçi ayrımının ortadan kaldırılabileceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı 657 sayılı Kanunun memur-işçi ayrımı olmaksızın tümüyle çalışanlar olarak değiştirilmesi gerektiğini, bu şekilde bir değişikliğin daha isabetli olacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasın OHAL sürecine de değindi. Olağanüstü Hal uygulamasının ne zaman kaldırılacağının sorulduğunu belirten Cumhurbaşkanı, ülkedeki huzursuzluklar sona erdiği, terörle mücadelede hedeflere ulaşıldığı zaman OHAL’in de kaldırılacağını açıkladı. Ancak bu süreç tamamlanmadan OHAL’in kaldırılamayacağını kaydetti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 657 Sayılı Kanunun Değiştirilmesi Lazım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!