1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cam Filmi Yasağı Mağduriyet Yaratmasın
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cam Filmi Yasağı Mağduriyet Yaratmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cam Filmi Yasağı Mağduriyet Yaratmasın

Cam filmi yasağı kaldırılacak mı? Cam filmi yasağına tepkilerin artarak çoğalması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girdiği ve sorunun çözülmesini istediği belirtiliyor.

A+A-

Cam filmi yasağı kaldırılacak mı? 5 milyon araç sahibini ilgilendiren cam filmi yasağı konusu Türkiye gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Cam filmi yasağına tepkilerin artarak çoğalması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girdiği ve sorunun çözülmesini istediği belirtiliyor.

Vatandaşlar cam filmi yasağına karşı seslerini duyurmak için her yolu deniyor. Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden imza kampanyaları düzenleniyor, Başbakanlık şikayet hattı BİMER ile Cumhurbaşkanlığı şikayet hattı CİMER’e binlerce şikayet dilekçesi gönderildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelen tepkiler üzerine Motorlu Taşıtlar Vergisi zammında olduğu gibi devreye girdiği ve cam filmi yasağında vatandaşları mağdur etmeyecek şekilde düzenleme yapılması konusunda ilgili Bakanlıklara talimat verdiği bildirildi.

Araç sahipleri diğer yandan da konuyla ilgili olarak Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuru yapıyorlar. Şikayet dilekçelerinde yazın sürücü ve yolcuları güneş ışınlarından koruması dolayısıyla cam filminin insan sağlığı için önemli olduğu vurgulanıyor.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, son günlerde cam filmi yasağına ilişkin çok sayıda başvuru aldıklarını açıkladı. Malkoç, konuyu inceleyeceklerini ve değerlendireceklerini belirtirken, verecekleri kararın sadece başvuru yapanları değil herkesi etkileyeceğini ifade etti.  

Bizde mymemur olarak bu konudaki görüşümüzü koyu renk cam filminin yasaklanması ama açık ve orta dereceli cam filminin serbest bırakılması gerektiği şeklinde belirtiyoruz. Bu şekilde bir düzenleme yapılırsa mağduriyet yaşanmayacağını düşünüyoruz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.