Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT’ye Kapıları Tamamen Kapattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili olarak bilinen açıklamayı yineledi diyebiliriz. Sistemi çökertir gerekçesiyle Erdoğan EYT'nin isteklerinin kesinlikle hayata geçirilmesinin mümkün olmadığını belirtti.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Partili milletvekilleriyle bir araya gelerek Emeklilikte Yaşa Takılanlarla EYT ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Milletvekillerinden gelen talepler doğrultusunda EYT gündeminin oldukça yoğun olduğunu bilmekteyiz. Gerek sosyal medyada gerekse birçok ilde Emeklilikte yaşa Takılanlar seslerini oldukça gür bir şekilde dile getirmekte ve sürekli olarak konuyu başta tutmaktalar. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT’lilerle maalesef aynı fikirde değil!

EYT’NİN BÜTÇEYE YÜKÜ 60 MİLYAR LİRA

Emeklilikte Yaşa takılanlarla ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, EYT’de Bir Milyon 300 bin kişinin olduğunu ve bunun hazineye büyük yükünün olacağını belirtti. Emeklilik bekleyen 1 milyon 3 yüzbin kişinin ekonomiye yükünün 60 Milyar TL olarak açıklanmasının ardından Erdoğan’da kapıların bu kapsamda kapalı olduğunu ve aksi halde sistemin çökeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuyla ilgili açıklaması şu şekildedir:

Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız açıklamasında bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT’ye Kapıları Tamamen Kapattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

  1. 3 sene önce

    Hiç bir EYT li yaşam sıtandadını iyileştirmek yada yüksetmek için yasanın cıkmasını talep etmiyor.Vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirebilmek için istiyor.Üç cocuk diyen siz bunları eğitmek istiyen işçilerin önünü tıkayan yine siz.

  2. 12 milyon emekliye yılda 2 bin tl sistemi çökertmiyor adam emekliliği haketmiş sistem çöküyor, hani maç başlayınca kural değişmezdi. adam 25 yıl çalış emekli o lderken emekliliği geliyor, 10 yıl daha çalış yoksa 10 yıl maaş vermem deniyor. buda adalet oluyor.

2 Yorum

  1. 12 milyon emekliye yılda 2 bin tl sistemi çökertmiyor adam emekliliği haketmiş sistem çöküyor, hani maç başlayınca kural değişmezdi. adam 25 yıl çalış emekli o lderken emekliliği geliyor, 10 yıl daha çalış yoksa 10 yıl maaş vermem deniyor. buda adalet oluyor.

    Cevapla
  2. 3 sene önce

    Hiç bir EYT li yaşam sıtandadını iyileştirmek yada yüksetmek için yasanın cıkmasını talep etmiyor.Vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirebilmek için istiyor.Üç cocuk diyen siz bunları eğitmek istiyen işçilerin önünü tıkayan yine siz.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!