Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2010 KPSS açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı TV programında 2010 KPSS sınavı için ne yapıldığını açıkladı. 2010 KPSS de hak edenler kalacak, hak etmeyenler ayıklanacak dedi.

23369
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı TRT canlı yayınında açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra durum değerlendirmesi yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca öğretmeni ve öğretmenlerin yakınlarını ilgilendiren 2010 KPSS hakkında konuştu. “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS’nin hepsini iptal söz konusu değil dedi.”

Canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “2010 KPSS iptal edildi. 150 bin civarında insan merak ediyor. Bunların tamamı mı gidecek, yoksa bunların içinden kopya çekenler ve FETÖ’ye üye oldukları belirlenenler mi gidecek. Bu eleme nasıl yapılacak?” sorusu soruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tespit edilenlerin hepsinin ayıklanacağını, hak etmeyenlerin orada kalmasının mümkün olmadığını ifade etti. KPSS’yi hakkı ile kazananların ise, hakları iade edilmek suretiyle iade-i itibara kavuşacaklar dedi. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS ile ilgili çalışmaların başladığını yani kim hak etti kazandı, kim haksız kazandı belirleyeceklerini söyledi. 2010 KPSS araştırılıyor, ayıklıyorlar dedi. 2010 KPSS araştırmalarının sonucunda hak etmeyenler tamamen ayıklanacak, hak edenler ise çalışmalarına devam edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2010 öncesi şu anda programda yok. 2010 itibarıyla çalışmalar yapılıyor. KPSS’nin tamamının iptali söz konusu değil dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!