Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Önerisini Dinledi! Siparişlere Yetişemiyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önerisiyle fındıklı simit üretmeye başlayan işletmeci şimdi siparişlere yetişemiyor.

62836
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tavsiye Etmiş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önerisini dinleyerek fındıklı simit üretmeye başlayan Ordulu işletmeci siparişlere yetişemediğini söyledi. Halk tarafından çok sevilen simidin Giresun ve Ordu fındıklarıyla buluşmasını sağlayan işletmeci fırınına gelen müşterilerinin daha çok fındıklı simit aldıklarını belirtti. İşletmeci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da bu önerisinden dolayı teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Erdoğan’ın fındıklı simit tavsiyesine uyan Ordulu simit fırını sahibi taleplerden çok memnun olduğunu, siparişlere yetişemediğini de ekledi.

Erdoğan Ordu Ziyaretinde Simit Fırınını Ziyaret Etmiş

Ordu’nun Altınordu ilçesinde üç farklı simit fırını olan Bahtiyar Bodur isimli kişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir Ordu ziyareti sırasında kendisine fındıklı simit üretmesini tavsiye ettiğini söyledi. Erdoğan’ın 2019 yılının ocak ayında kendisine söylediği bu fikre uyarak Ordu ve Giresun fındıklarını simitlerine ilave eden Bahtiyar Bodur büyük rağbet gördüğünü anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan o ziyaret sırasında Bodur’un dükkana da gelmiş, ikram ettikleri simitlerin tadına bakmış. Vatandaşlara ve çocuklara simit dağıtan Erdoğan, Bodur’a bir de tavsiyede bulunarak oradan ayrılmış. Bahtiyar Bodur Erdoğan’ın fındıklı simit üretmesi tavsiyesini yerine getirmiş.

“Seri Üretime Başladık”

Cumhurbaşkanı’nın önerisinden sonra hemen bu konuda çalışmalara başladıklarını söyleyen fırın işletmecisi simitle fındığı nasıl buluşturabileceklerini araştırdıklarını, çalışmalardan güzel sonuçlar aldıklarını, ürettikleri sade ve susamlı simide ilave olarak fındıklı simit de üretmeye başladıklarını söyledi. Simidin zaten halk tarafından çok sevildiğini, ancak fındıklısını da yapmaya başlayınca daha da rağbet gördüğünü ve seri üretime başladıklarını da ekledi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!