Cumhurbaşkanı ne kadar öğretmen ataması yapılacağını açıkladı

Alman ARD kanalında, darbe sonrası gelişmeleri anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan Öğretmen atamaları hakkında da konuştu. Öğretmen açığının sorun teşkil etmeyeceğini Mili Eğitim Bakanının öğretmen atamaları için çalışma yaptığını dile getirdi.

23275
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alman ARD kanalında, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi ve sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğretmen atamaları hakkında da konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 53 senedir Avrupa Birliği’nin kapısındayız, idamı kaldırdık ama idamı kaldırdıkta ne değişti? Dedi. Demokratik bir hukuk devletindeyseniz, demokrasilerde sözün halka ait olduğunu ve halkın şu an FETÖ darbe girişimine bulunanlara karşı idam cezası verilmesi gerektiğini söylediğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğer FETÖ darbe girişimi başarılı olsaydı şehit sayısının binlere ulaşacağını ama başarılı olamadıklarını dile getirdi. Böyle bir şeye seyirci kalamayacaklarını ve halkın şu an isyan ederek, halkın gittikleri meydanlarda idamı istediklerini ifade etti. FETÖ darbe girişiminin 14yıllık siyasi hayatının en kritik anı olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, en büyük üzüntüsünün bu saldırının şahsından öte milletine karşı yapılmış bir darbeydi olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaç bin öğretmen alımı yapılacağının da ipuçlarını verdi. 20 bin, 30 bin öğretmen açığı diye bir şeyin söz konusu olmayacağını ifade etti. Öğretmen atamalarıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı’nın çalışmalar yaptığını ve yaklaşık 25 bin, 30 bin öğretmen alımını yapılarak MEB’de öğretmen açığının kapatılacağını belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu 3 ay içerinde normalleşme olursa OHAL karanını uzatmalarının söz konusu olmadığını ama OHAL’i 6 aya kadar uzatma yetkilerinin olduğunu dile getirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

  1. 5 sene önce

    Kurumlar arasi gecisle diger kurumlardaki egitim fakultesi mezunlarinida meslegine gecirin.

  2. cumhurbaşkanın 120 binin üzerinde açık var yeter atayın artık

2 Yorum

  1. cumhurbaşkanın 120 binin üzerinde açık var yeter atayın artık

  2. 5 sene önce

    Kurumlar arasi gecisle diger kurumlardaki egitim fakultesi mezunlarinida meslegine gecirin.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!