1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katılacak mı?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katılacak mı?

Yargıtay, Barolar Birliği Başkanı'nın konuşma yapmasına oy çokluğuyla karar veridi. Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada adli açılış yılında Metin Feyzioğlu'nun katılıp konuşma yapması halinde katılmayacağını açıklamışt

A+A-

Başbakan ve Türkiyenin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önceden yaptığı açıklama Türkiyenin gündemine bomba gibi düşmüştü. Erdoğan yaptığı açıklamada Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu 'nun YARGITAY 'ın açılış konuşmasına davet edilmesi halinde "Bu Açılışa Katılmayacağım" demişti. Daha sonra konu ile ilgili açıklama yapan Yargıtay Başkanı Ali Alkan bu konunun kurulda görüşüldükten sonra verilen kararın açıklanacağı yönündeydi.

Yargıtay 'ın toplantısının ardından alınan karar açıklanmış olup, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu 'nun YARGITAY 'ın açılış konuşmasına davet edilmesi yönünde karar verildiği bildirilmektedir.

Bu açıklamaların ardından 1 Eylülde yapılacak olan Yargıtay 'ın adli yıl açılış Konuşmasına Başbakan ve Türkiyenin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın açılışa katılmayacağı beklenmekte olup, Yargıtay 'ın adli yıl açılış konuşmasına Cumhurbaşkanı olmadan yapılmasınında ne kadar doğru olduğu merak konusu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.