Cumhuriyet Üniversitesi En Az Lise Mezunu KPSS Şartsız Personel Alımı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS şartsız en az lise mezunu personel alım ilanı yayınlandı. Canlı model olarak görevlendirilecek personel başvurularını üniversiteye şahsen yapacak.

56478
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS şartsız personel alımı yapılacağı ilan edildi. Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde çalışacak canlı model 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında sözleşmeli olarak çalıştırılacak ve giderleri özel bütçeden karşılanacak. Canlı model personel alım ilanına başvuru şartları ve başvuru şekli haberimizde yer alıyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi personel alım ilanında adayın en az lise mezunu olma şartı yer alıyor. İlan metninde KPSS şartının olmadığı belirtiliyor. Adayların vücut bütünlüğünün olması gerektiği ilan metninde yer alıyor. Erkek adayların ise askerliğini yapmış olmaları isteniyor. Uzun ve hareketsiz duruşlar için elverişli sağlık durumuna sahip ve dayanıklı olması gerekiyor.

1- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. Maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adayların askerlik hizmetini yapmış olmak veya muaf olmak veya tecilli olmak.

e) 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

f) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak. (Asil ve yedek olarak Üniversitemiz kadrolarına yerleştirilen adaylara yapılacaktır)

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Yapılan başvurularda KPSS puan şartı aranmamaktadır, asıl aday mülakat sonucunda belirlenecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi personel alım ilanına başvurular 11 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecek. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlık Binasına istenilen belgeler ile birlikte (noter tasdikli veya aslı görülmek üzere) şahsen başvuru yapılacak. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

İSTENİLEN BELGELER

1- Öğrenim Belgesi aslı ve fotokopisi

2- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

3- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi aslı ve fotokopisi

4- Fotoğraf (2) adet

5- Savcılık iyi hal kâğıdı. (e-Devlet çıktısı kabul edilecektir.)

6- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (2 Adet) (Her bir form tek sayfa olacak şekilde ve bilgisayar ortamında doldurulacaktır.

7- İş talep formu (bilgisayar Ortamında doldurulacaktır)

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!