1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği Değişti
Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği Değişti

Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği Değişti

Kamu İhale Kurumu tarafından Resmi gazete mükerrer sayısında yayımlanan Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği değişti. KİK, danışmanlık hizmet alımı ihaleleri uygulama yönetmeliği değişikliği için tıklayınız.

A+A-

Kamu İhale Kurumu tarafından 30 Aralık 2017 tarihli resmi gazetenin mükerrer sayısında yer alan danışmanlık hizmet alımı ihaleleri uygulama yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 19 Ocak 2018 itibarıyla yürürlüğe giriyor.

Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğine şu geçici madde eklendi. Başlamış olan ihaleler başlıklı madde şu şekildedir; Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce ilanı veya duyurusu yapılmış olan ihaleler, ilanın veya duyurunun yapıldığı tarihte yürürlükte olan yönetmelik hükümlerine göre sonuçlandırılır denilmektedir.

Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinin eki Ek-4’te yer alan Tip Sözleşmenin 54 üncü maddesinin 41 numaralı dipnotu şu şekilde değişti. Yeni hüküm; 41 Sözleşmenin yürütülmesi aşamasında taraflar arasında doğabilecek uyuşmazlıkların çözümü için idare, Türk Mahkemeleri ya da tahkim yolundan birini tercih eder denilmektedir. Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler