1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Danıştay En Az Lise Mezunu 28 Personel Alımı Yapacak
Danıştay En Az Lise Mezunu 28 Personel Alımı Yapacak

Danıştay En Az Lise Mezunu 28 Personel Alımı Yapacak

Danıştay Başkanlığı 28 Destek Personeli (Aşçı, Garson, Hizmetli, Bulaşıkçı ve Sağlık Teknisyen Yardımcısı) alımı yapacak. Danıştay’a en az lise mezunu personel alımı özel ve genel şartları açıklayınız.

A+A-

Danıştay Başkanlığına lise, önlisans ve lisans mezunu 28 kamu personeli alımı yapılacak. Destek personeli alımları kapsamında Aşçı, Garson, Hizmetli, Bulaşıkçı ve Sağlık Teknisyen Yardımcısı alımları için 28 kadro yayımlandı. Danıştay personel alımı başvuruları 25 Haziran ile 1 Temmuz 2019 tarihleri arasında olacak.

DANIŞTAY PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekiyor.

Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin Genel Şartlar başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının b bendinde yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31 Aralık 1984 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

2018-KPSS lisans ve 2018-KPSS ortaöğretim veya ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

DANIŞTAY PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Garson Hizmetinde Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları: Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanlar; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri zorunludur.)

Aşçı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları:

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,

Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Aşçı” statüsünde iki yıl çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

Bulaşıkçı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları: En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Sağlık Teknisyen Yardımcısı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları: Meslek liseleri veya Teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Hizmetli Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları: En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Başvuru ilan metni ve tüm başvuru dokümanları için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler