1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Danıştay En Az Lise Mezunu Kadrolu 6 Memur Alımı Yapacak
Danıştay En Az Lise Mezunu Kadrolu 6 Memur Alımı Yapacak

Danıştay En Az Lise Mezunu Kadrolu 6 Memur Alımı Yapacak

Danıştay Başkanlığı kadrolu kamu personeli 6 memur alım ilanı DPB’de yayımlandı. Danıştay memur alımı şartları ve başvuru koşulları için tıklayınız.

A+A-

Danıştay Başkanlığı’nda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere, 2575 sayılı Danıştay Kanunu ile Danıştay Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 2016 KPSS (B) Grubu, (KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94) puanı ve Danıştay Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek uygulama ve sözlü sınavı sonuçlarına göre 10. dereceli altı 6 Şoför kadrosuna kadrolu memur alımı yapılacak.

Danıştay memur alımı başvuruları ne zaman? Kamu personeli kadrolu memur alımı için başvurular 9 Temmuz 2018 ile 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında olacak.

Adaylar, Danıştay Başkanlığının internet sitesinden temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen ilan metninde belirtilen adrese teslim etmesi gerekiyor.

Danıştay memur alımı başvuru şartları nelerdir? 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekiyor.

Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin Genel Şartlar başlıklı 5'inci maddesinin 1'inci fıkrasının b bendinde yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 31 Aralık 1983 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.

2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 puan almış olmak, Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

Danıştay memur alımı özel şartları! En az lise ve dengi okul mezunu olmak, (E) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte, 2016 yılında yapılan düzenlemeler sonucu E sınıfı sürücü belgesine karşılık gelen D ve DE sürücü belgelerine sahip olan adaylar da başvurabilir.

Danıştay memur alımı başvurusunda istenen belgeler; Başvuru sırasında aşağıda listelenen belgelerin teslimi zorunludur. Başvuru Formu isteniyor.

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türünden birini içeren, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi. ÖSYM Başkanlığından kurum tarafından teyit edilecektir.

Diploma aslı ve fotokopisi veya okul ya da noter onaylı mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi,

Sürücü belgesi aslı ve fotokopisi, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğinin 12’nci maddesine uygun olarak bilgisayar ortamında dolduracakları fotoğraflı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu imzalayarak teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru için istenen belgeleri eksik getiren, başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatları işleme alınmayacaktır. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler