1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Danıştay Kadrolu 2 Memur Alımı Yapacak
Danıştay Kadrolu 2 Memur Alımı Yapacak

Danıştay Kadrolu 2 Memur Alımı Yapacak

Danıştay Başkanlığı şoför kadrosuna 2016 KPSS puan türünden lisans, önlisans veya lise mezunu 2 kamu personeli kadrolu şoför alı

A+A-

Danıştay Başkanlığı’nda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12 inci maddesi ve Danıştay Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 2016 KPSS (B) Grubu, (KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94) puanı ve Danıştay’ca gerçekleştirilecek uygulama ve sözlü sınavı sonuçlarına göre 10. dereceli iki Şoför kadrosuna atama yapılacaktır.

Danıştay personel alımı başvuruları 8 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 9.00’da başlayacak olup, 12 Ocak 2018 Cuma günü saat 17.00’da sona erecektir.

Danıştay şoför alımı genel şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak ve Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin Genel Şartlar başlıklı 5'inci maddesinin 1'inci fıkrasının b bendinde yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31 Aralık 1983 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

Danıştay memur alımı KPSS şartı; 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

Danıştay memur alımı özel şartları; En az lise ve dengi okul mezunu olmak, (E)* sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. (*) Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte, 2016 yılında yapılan düzenlemeler sonucu E sınıfı sürücü belgesine karşılık gelen D ve DE sürücü belgelerine sahip olan adaylar da başvurabilir. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.