1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Danıştay Kararı Gereğince Yenilecek Orman Muhafaza Memuru Sınav İlanı Yayımlandı
Danıştay Kararı Gereğince Yenilecek Orman Muhafaza Memuru Sınav İlanı Yayımlandı

Danıştay Kararı Gereğince Yenilecek Orman Muhafaza Memuru Sınav İlanı Yayımlandı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Danıştay kararı gereğince yenilecek Orman Muhafaza Memuru sınav ilanı Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde yayımlandı. Başvuru tarihleri belli oldu. Detaylar için tıklayınız.

A+A-

Danıştay 12.Dairesinin 12 Nisan 2017 tarihli kararlarıyla 20 Eylül 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Orman Genel Müdürlüğü Orman Muhafaza Memuru alımı ile ilgili 20-24 Ekim 2014 tarihleri arasında Antalya, Bolu, İzmir sınav merkezlerinde yapılan Uygulamalı Sınav sonuçlarının yürütmesinin durdurulmasına karar verildiği açıklandı.

 

Buna istinaden ataması yapılan 133 personelin memuriyet görevlerine son verilmişti. Danıştay’ın kararlarında belirtilen gerekçeler doğrultusunda 1 Ekim 2017 tarih ve 30197 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikte yapılan değişiklik ile 20 Eylül 2014 tarihinde yürürlüğe giren yönetmeliğinin ilgili maddesinde değişiklik yapıldığı belirtildi.

 

Bknz: Danıştay Kararı Gereği Orman Muhafaza Memuru Sınav İlanında Düzeltme Yapıldı

Bknz: Orman Genel Müdürlüğü OGM Mülakatla Personel Alım Israrı Orman Muhafaza Memuru Adaylarını Mağdur Ediyor

Bknz: İlan metni ve adaylar için TIKLAYINIZ.

 

Orman Muhafaza Memuru alımı sınav konuları şu şekildedir:

 

Orman yangınlarına müdahale yöntemlerine yönelik uygulamalar yaptırılması, Amenajman planı ve harita okuma bilgisine yönelik uygulamalar yaptırılması, ormanların yasadışı faaliyetlerden korunması yöntemlerine yönelik uygulamalar yaptırılması, orman sağlığını tehdit eden zararlı organizmalar ve bunların meydana getirdiği zararlar ile mücadele yöntemlerine ilişkin uygulamalar yaptırılmasına karar verildi.

 

Fidan üretimi, dikimi, bakımı ve silvikültür tekniklerine yönelik uygulamalar yaptırılması, Ağaçların kesilmesi, kesilmiş ağaçlardan en yüksek değerdeki ürün kompozisyonunu elde etmeye yönelik boylama ve mesaha işlemlerine ilişkin uygulamalar yaptırılması, Mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususları yer alacak.

 

Bununla birlikte Yönetmeliğe “Genel Müdürlükçe 20-24 Ekim 2014 tarihleri arasında Antalya, Bolu, İzmir illerinde yapılan uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar bu yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren 3 ay içerisinde bu yönetmelik hükümlerine göre yeniden uygulama sınavına tabi tutulurlar.

 

Orman Muhafaza Memuru alım sınavı ne zaman yapılacak?

 

Bunlar arasından başarılı olanların atamaları bu yönetmelikte belirtilen usul ve esaslara göre yapılır hükmü gereği Orman Muhafaza Memuru alımına ilişkin 10 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan ilana göre yapılan başvurular sonucu Antalya, Bolu, İzmir illerinde Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan 532 aday; Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Geçici 3.maddesine istinaden 30 Ekim 2017- 11 Kasım 2017 tarihleri arasında yeniden uygulamalı sınava tabi tutulacakları açıklandı.

 

Orman Muhafaza Memuru alım sınavı nerede yapılacak?

 

Yeniden uygulamalı sınava tabi tutulacak adayların belirtilen tarih ve saatte sınava katılmak üzere Antalya ilinde yer alan Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezi Müdürlüğü Düzlerçamı - Nebiler 07190 Döşemealtı /ANTALYA adresinde hazır bulunmaları gerektiği belirtildi.

 

Sınava katılacak olan adaylar kendi imkânları doğrultusunda sınav merkezine gidebilecekleri gibi, sınavın yapılacağı yere ulaşımdaki zorluklar dikkate alınarak adayların adlarının hizasında bulunan sınav tarihinde, sınavdan bir saat önce Antalya Orman Bölge Müdürlüğünde (Sedir Mah. Vatan Bulvarı 07010 Muratpaşa / ANTALYA adresinde) hazır bulunmaları halinde sınavın yapılacağı yere kurum tarafından servislerle gönderileceklerdir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler